უნგრეთის მთავრობა და გაეროს სურსათისა და სოფლის მეურნეობის ორგანიზაცია (FAO) გთავაზობთ ერთობლივ სტიპენდიებს. აღნიშნული სტიპენდიები განკუთვნილია უნგრეთში, სოფლის მეურნეობის დარგთან დაკავშირებულ აკადემიურ ინგლისურენოვან პროგრამებზე, სწავლის მსურველთათვის სამაგისტრო (MSc) ხარისხის მოსაპოვებლად.
დაინტერესებულმა პირებმა შევსებული სააპლიკაციო ფორმა, სრულ დოსიესთან ერთად, უნდა გადაგზავნონ შემდეგ ელექტრონულ მისამართზე: REU-scholarship@fao.org; განცხადების შეტანის ბოლო ვადაა 2019 წლის 28 თებერვალი.
დეტალური ინფორმაცია სტიპენდიების პროგრამისა და განცხადების შეტანის პროცედურების შესახებ შესაძლებელია იხილოთ დანართში.

Hungarian Government and FAO (Food and Agriculture Organization of the United Nations) Joint Scholarships
Hungarian Government and Food and Agriculture Organization of the United Nations offer joint scholarship programmes in Hungary. The scholarships are being offered in English for the 2019-2020 academic year:
1. MSc in Plant Protection (University of Pannonia);
2. MSc in Rural Development and Agribusiness (Szent Istvan University);
3. MSc in Agricultural Biotechnology (Szent Istvan University).
Applications by interested candidates should be e-mailed to FAO between 07 January 2019 and 28 February 2019. Paper copies of dossiers received by post or courier or any other way, will not be taken into consideration.
All queries concerning the programme or the application process should be  e-mailed to FAO at: REU-Scholarship@fao.org