თესაუ-ში ღია კარის დღეები დასრულდა
იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში ღია კარის დღეები დასრულდა. 28 მარტს თესაუ-ს თელავის  მუნიციპალიტეტის სოფლების დამამთავრებელი კლასების მოსწავლეები და პედაგოგები სტუმრობდნენ.
უნივერსიტეტის  სხვადასხვა სამსახურების წარმომადგენლებმა თესაუ-ს  წარმატებების,  სიახლეების, საგანმანათლებლო პროგრამების და  საერთაშორისო ურთიერთობების  შესახებ ისაუბრეს.   სტუდენტებმა კი, რომლებიც საერთაშორისო, გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში, სასწავლებლად  ევროპის სხვადასხვა უნივერსიტეტებში იმყოფებოდნენ, აბიტურიენტებს შთაბეჭდილებები და  გამოცდილება გაუზიარეს.
შეხვედრას, ასევე,  პოტენციური დამსაქმებლები ესწრებოდნენ.  როგორც  აღინიშნა,    გაფორმებული მემორანდუმის ფარლებში, თელავის უნივერსიტეტის სტუდენტები სხვადასხვა სტრუქტურებში სტაჟირებას გადიან, საუკეთესოები კი, ადგილზე საქმდებიან.
ღია კარის დღის  მეორე ნაწილი უნივერსიტეტის სასწავლო კორპუსების, კაბინეტ-ლაბორატორიების და ბიბლიოთეკის დათვალიერებას დაეთმო.

Doors Open Days Finished at TeSaU
Doors Open Days have already finished at Iakob Gogebashvili Telavi State University. On March 28, TeSaU hosted school-leavers and pedagogues from Telavi Municipality villages.
Representatives of different offices and departments of the university spoke about TeSaU achievements, novelties, educational programs and international relations. Students, who have been to different European universities under the exchange program, shared their impressions and experience to the school-leavers.
The meeting was attended by the potential employers as well. It was mentioned, that under the agreement of understanding, Telavi State University students have internships in different structural units and the best ones are employed.
During the second part of the Doors Open Day, the guests inspected university buildings, cabinet-laboratories and library.