იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტი და სამხრეთ აფრიკის რესპუბლიკის სტელენბოშის უნივერსიტეტი ერთობლივ, საერთაშორისო პროექტზე მუშაობას იწყებენ. ამის შესახებ 28 აპრილს, თესაუ-ში, გამართულ საინფორმაციო შეხვედრაზე გახდა ცნობილი.
როგორც სტელენბოშის უნივერსიტეტის მკვლევარმა, ასტრიკ ბუიკამ, პრეზენტაციის დროს განაცხდა, აღნიშნული პროექტი მეღვინეობა-მევენახეობის მიმართულებით თანამშრომლობას ითვალისწინებს. პროექტის ფარგლებში, დაგეგმილია აკადემიური პერსონალის და სტუდენტების გაცვლაც.
პირველ ეტაპზე შემუშავდება ერთობლივი კურიკულუმი, რომელიც შემოდგომზე ევროკომისიის მიერ გამოცხადებულ პროექტების კონკურსში მიიღებს მონაწილეობას.
საინფორმაციო შეხვედრაზე ასტრიკ ბუიკამ სტელენბოშის უნივერსიტეტის ისტორიის, ფაკულტეტების, სტრატეგიული განვითარების გეგმის და საერთაშორისო ურთიერთობების შესახებ ისაუბრა.
პრეზენტაციას თესაუ-ს აგრარულ მეცნიერებათა ფაკულტეტის პროფესორ-მასწავლებლები, სტუდენტები და საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის წარმომადგენლები დაესწრნენ.

Iakob Gogebashvili Telavi State University and South African Republic Stellenbosch University begin to work on the joint international project. It was mentioned during the informational meeting taking place at TeSaU on April 28th.
Stellenbosch University researcher, Astrik Buika declared at the presentation that the mentioned project provides cooperation in the field of viticulture-winemaking. The project also considers exchange of academic staff and students as well.
On the first stage joint curriculum will be worked out, that will be presented at the projects contest announced by the European Commission.
At the meeting Astrik Buika spoke about the history of Stellenbosch University, its faculties, strategic development plan and international relations.
The presentation was attended by TeSaU professor-teachers of the faculty of Agrarian Sciences, students and International Relations Office staff.