სამუშაო შეხვედრა „INTEGRITY“-ის პროექტის ფარგლებში
9, 10 და 11  ივლისს, თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში საერთაშორისო პროექტის, „INTEGRITY-ის ფარგლებში, ელექტრონული სისტემების სწავლებასთან დაკავშირებით სამუშაო შეხვედრები გაიმართა.
ტრენინგებზე  MOODLE-ის ელექტრონული სწავლების სისტემის სხვადასხვა ასპექტები იქნა განხილული. პროფესორ-მასწავლებლები სასწავლო კურსის აგების, კურსში ელემენტებისა და ინფორმაციული რესურსების განთავსების, ინტერაქტიური ლექციის აგების, სტუდენტის შეფასების და სხვა მნიშვნელოვან საკითხებს გაეცნენ. ყურადღება გამახვილდა ასევე, პლაგიატის გამოვლენის თემაზე, რაც უახლოეს მომავალში დაინერგება MOODLE - სისტემაში „Turnitin“ პლაგინის დახმარებით. ტრენინგებს უნივერსიტეტის ასოცირებული პროფესორი მარიამ ზაქარიაშვილი უძღვებოდა.
საერთაშორისო პროექტი „INTEGRITY“ 2017 წლიდან ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის კოორდინატორობით ხორციელდება და მასში თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტიც  არის ჩართული. პროექტი აკადემიური კეთილსინდისიერების შესახებ უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში ცნობიერების ამაღლებას ემსახურება.

Workshops under the “INTEGRITY” Project
Workshops, within the framework of the international project “INTEGRITY”, were held at Telavi State University on July 9, 10, 11. The workshops covered the aspects of teaching electronic systems.
Different aspects of MOODLE electronic teaching system were discussed during the trainings. Professors and teachers were familiarized with the issues of making a study course, using elements and informational resources in the course, conducting an interactive lecture, assessing students and other important aspects as well.  Plagiarism detection problem was also emphasized, that will be soon implemented via  the “Turnitin” plugin in the MOODLE system. The training was leaded by TeSaU Associate Professor - Mariam Zakariashvili.
The international project “INTEGRITY” has been implementing under the coordination of Ilia State University since 2017 and Telavi State University is involved in it too.  The project serves for raising awareness about academic integrity in higher educational institutions.