თესაუს წარმომადგენლები, საერთაშორისო პროექტის- VITAGLOBAL-ფარგლებში, პორტუგალიაში იმყოფებოდნენ
1-4 მაისს, პორტუგალიის პორტოს უნივერსიტეტში, ევროკომისიის მიერ თანადაფინანსებული პროექტის- VITAGLOBAL-ფარგლებში,   მეორე შეხვედრა გაიმართა, რომელსაც იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის უფროსი თამარ ასლანიშვილი და აგრარულ მეცნიერებათა ფაკულტეტის დეკანი მანანა კევლიშვილი დესწრნენ.
შეხვედრაზე   მოდულებზე მომუშავე ჯგუფები ჩამოყალიბდა. თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტი 2 ჯგუფში, მიკრობიოლოგიისა და ეკონომიკის  მოდულების შექმნაზე, იმუშავებს. აღნიშნული მოდულები იმ ერთობლივი პროგრამის შემადგენლობაში შევა, რომელიც პროექტის პარტნიორ უნიუვერსიტეტებთან ერთად შემუშავდება.
პროექტის ფარგლებში, ასევე,  უნდა შემუშავდეს სტრატეგიული დოკუმენტი, რომელიც  ერთობლივი პროგრამის დანერგვას შეუწყობს ხელს.

TeSaU Representatives have been to Portugal under the International Project VITAGLOBAL
Within the framework of the project VITAGLOBAL, co-funded by the European Commission, the second meeting was held at the University of Porto, Portugal on May 1-4. The meeting was attended by Iakob Gogebashvili Telavi State University Head of International Relations Office, Tamar Aslanishvili and Dean of the Faculty of Agrarian Sciences, Manana Kevlishvili.
Groups working on modules have been established during the meeting. Telavi State University will work in two groups for making modules in microbiology and economics. The mentioned modules will be included in the joint programme that has been developed along with the project partner universities.
A strategic document, promoting joint programme introduction, should be developed under the project as well.