24 ოქტომბერს, იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში, ,,ერასმუს+“ გაცვლით პროგრამასთან დაკავშირებით, საინფორმაციო შეხვედრა გაიმართა.
თესაუს საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის ხელმძღვანელმა, თამარ ასლანიშვილმა, სტუდენტებს პროგრამის პირობების შესახებ დეტალური ინფორმაცია მიაწოდა.
როგორც პრეზენტაციაზე აღინიშნა, თესაუს სტუდენტები, გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში, სანტიაგო დე კომპოსტელას უნივერსიტეტში (ესპანეთი), ხაენის უნივერსიტეტი (ესპანეთი), კოიმბრას უნივერსიტეტი (პორტუგალია), პაულ ბოკუსას ინსტიტუტი (საფრანგეთი), პოჟეგას უნივერსიტეტში (ხორვატია), ორენჯის აგრარულ ლიცეუმში (საფრანგეთი), არისტოტელეს უნივერსიტეტში (საბერძნეთი), ტუშას უნივერსიტეტში (იტალია) და კლუჯ ნაპოკას (რუმინეთი) უნივერსიტეტში ისწავლიან.
გაცვლით პროგრამაში მონაწილეობის მისაღებად გაიმართება შესარჩევი კონკურსი, რომლის დროსაც სტუდენტებს, სასწავლო სფეროს მიმართულებით, პირველადი და მეორადი არჩევანის გაკეთების შესაძლებლობაც მიეცემათ. იმ შემთხვევაში, თუ კონკურსანტი გამარჯვებისთვის საჭირო ქულებს ვერ მიიღებს, კომისია, ვაკანტური ადგილების შემთხვევაში, კონკურს მიღმა დარჩენილი პირების სხვა უნივერსიტეტში გაგზავნის საკითხს განიხილავს.

Informational meeting was held at Iakob Gogebashvili Telavi State University on October 24th.  The meeting concerned “Erasmus+” exchange programme.
The head of TeSaU International Relations Office Tamar Aslanishvili gave students detailed information about the programme terms and conditions.
During the presentation it was also mentioned that under the exchange programme TeSaU students will get education in different leading European Universities such as: Santiago de Compostela University (Spain), University of  Jaén (Spain), University of Coimbra (Portugal),  Paul Bocuse Institute (France),   Polytechnic of Požega (Croatia), Lycée Agricole et Viticole Château Mongin (France), Aristotle University (Greece), University of Tuscia (Italy) and University of Cluj-Napoca (Romania).
A contest will be arranged for participation in the exchange program. During the contest, students will have an opportunity to make the first and second choice in educational field. If the contestant does not get enough points necessary for the winner, the Commission will discuss the matter of sending the applicants, left beyond the contest, to other universities in case of having vacant places there.