,,VitaGLOBAL"-ის მესამე კონსორციუმის შეხვედრა
8-11 ოქტომბერს,  ჩილეს უნივერსიტეტში და ტალკას უნივერსიტეტში (ჩილე, სანტიაგო)  ევროკომისიის მიერ თანადაფინანსებული პროექტის- ,,VitaGLOBAL"- რიგით მესამე კონსორციუმის შეხვედრა  გაიმართა.
კონსორციუმზე  ის  მოდულები განიხილეს, რომლებზეც პროექტში ჩართული პარტნიორი ქვეყნები მუშაობენ.  ამ მოდულების ფარგლებში, გადამზადდებიან  პროფესორები, რომლებიც  შესაბამის კურსებს  გაუძღვებიან. იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის  სახელმწიფო უნივერსიტეტის შემთხვევაში, ეს კურსებია მიკრობიოლოგია და ღვინის ტურიზმი.
შეხვედრაზე შეთანხმდა კურსის სტრუქტურა, კრედიტების რაოდენობა, შინაარსი და ტრენინგების სავარაუდო თარიღები.
საერთაშორისო ურთიერთობათა ჯგუფმა, რომელშიც   ყველა პარტნიორი უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის თანამშრომლები არიან გაერთიანებული, ერთიანი დოკუმენტის სტრუქტურაზე იმუშავა.  აღნიშნული დოკუმენტი  პროექტის დასრულებამდე  შეიქმნება, როგორც გზამკვლევი და  უნივერსიტეტებში არსებული ნებისმიერი პროგრამის ინტერნაციონალიზაციისთვის ხელშემწყობი დოკუმენტი.

The Third Consortium meeting of ,,VitaGLOBAL"
The third consortium meeting of the EC (European Commission) co-funded project ,,VitaGLOBAL" was held at the Universities of Chile and Talca (Chile, Santiago) from October 8-11.
During the consortium meeting the modules were discussed the project partner countries work on. Within the mentioned modules, professors who lead the courses will be retrained. From  Iakob Gogebashvili Telavi State University these courses include Microbiology and Wine Tourism.
The structure of the course, credit amount, content and possible dates for trainings have been agreed during the meeting.
International relations group that combines the International Relations Office staff from all partner universities have worked on the structure of the integrated document. The mentioned document, as the guidebook  supporting internationalization of any program existing within the universities, will be made before the accomplishment of the project.