21-22 იანვარს, შოთა რუსთაველის სახელობის ბათუმის სახელმწიფო უნივერსიტეტში, „ერაზმუს+“-ის ინსტიტუციური განვითარების პროექტის- „აკადემიური კეთილსინდისიერება ხარისხიანი სწავლისა და სწავლებისათვის ქართულ უმაღლეს საგანმანათლებო დაწესებულებებში“ (INTEGRITY)- კონსორციუმის მესამე შეხვედრა გაიმართა. შეხვედრას პროექტის წევრები თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტიდანაც დაესწრნენ.
პროექტის მიზანია საქართველოს უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში სწავლა-სწავლებისა და შეფასების ხარისხის განვითარება, აკადემიური კეთილსინდისიერების პრინციპების დაცვით. პროგრამა პლაგიატის შემთხვევების გამოვლენის, პრევენციისა და აღმოფხვრის ხელშემწყობი პოლიტიკისა და მექანიზმების შემუშავებას ითვალისწინებს.
ორდღიანი შეხვედრის ფარგლებში, ქართველმა და უცხოელმა პარტნიორებმა პროექტის მიმდინარე შედეგები განიხილეს. დაიგეგმა პიარ-აქციები და პროექტის დისემინაცია თითოეულ პარტნიორ უნივერსიტეტში, პროექტის დასრულებამდე.
შეხვედრაზე, ასევე, განხილულ იქნა ილიას უნივერსიტეტში ჩასატარებელი ფინალური კონფერენციის ფორამტი და ჩატარების თარიღები.

INTEGRITY Consortium Meeting in Batumi
The third consortium meeting of Erasmus+ institutional development project – “Academic Integrity for Quality Teaching and Learning in Higher Education Institutions in Georgia (INTEGRITY)” – was held at Shota Rustaveli Batumi State University on January 21-22. The meeting was attended by the project members from Telavi State University as well.
The project aims to develop the quality of teaching-learning and evaluation in higher educational institutions of Georgia by keeping the academic integrity principles. The program provides development of the mechanisms and policy promoting plagiarism detection, prevention and eradication.
Within the framework of two-day meeting, Georgian and foreign partners made a discussion around the project ongoing outcomes. PR-actions and project dissemination in every partner university were planned to be fulfilled until the project completion period.
The format and the dates of the final conference to be held at Ilia State University were also discussed during the meeting.