2020-ის 7 და 20 აპრილს  ევროკომისიის მიერ თანადაფინანსებული პროექტის VITAGLOBAL-ის ფარგლებში მორიგი ონლაინ შეხვედრები ჩატარდა. პირველ შეხვედრაზე განხილულ იქნა მიკრობიოლოგიის მოდულზე მუშაობისას წარმოშობილი პრობლემები და გამოწვევები, ხოლო მეორე შეხვედრაზე ტურიზმის მოდულზე წარიმართა მუშაობა. შეხვედრებს  თელავის უნივერსიტეტის მხრიდან ესწრებოდა საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის ხელმძღვანელი თამარ ასლანიშვილი და პროექტის ტურიზმისა და მოკრობიოლოგიის მოდულებზე მომუშავე პროფესორები თამარ თამარაშვილი, ლელა წიკლაური და მედეა ორმოცაძე. შეხვედრაზე შეთანხმდა მოდულზე მუშაობის ახალი გეგმა. დაიწყო მუშაობა კურსის სილაბუსზე და სასწავლო ლიტერატურაზე. 2020-ის შემოდგომით დაგეგმილია ტრენინგების ჩატარება ადგილზე თელავის უნივერსიტეტში. ტრენინგებზე განხილულ იქნება, თანამედროვე მეთოდოლოგია და ჩატარდება პრაქტიკული მეცადინეობები. ტურიზმის მიმართულებით ტრენინგს გაუძღვება პორტოს უნივცერსიტეტის პროფესორი პაოლო რუსო, ხოლო მიკრობიოლოგიის ტრენინგს გაუძღვებიან საფრანგეთის, ბორდოს უნივერიტეტის პროფესორები ედუარდო დელაკასა და პიერ-ლუის ტეისედრე.
პროექტი VITAGLOBAL ევროკომისიის მიერ თანადაფინანსებული პროექტია რომელიც ითვალისწინებს მევენახეობა-მეღვინეობის სამაგისტრო პროგრამის ინტერნაციონალიზაციას. პროექტის წევრები ევროპელი პარტნიორების ( ესპანეთი, საფრანგეთი, პორტუგალია) გარდა ლათინო ამერიკის (არგენტინა, ჩილე და ურუგვაი) და სამხრეთ აფრიკის უნივერსიტეტები არიან.

Working Meeting under the VITAGLOBAL Project
The next online meetings were carried out within the framework of the EC co-funded project VITAGLOBAL on April 7 and 20, 2020. The first meeting covered the problems and challenges arose while working on the microbiology module. The second meeting covered the tourism module. The online meetings from Telavi State University were attended by the head of the International Relations Office Tamar Aslanishvili, professors working on the tourism and microbiology modules under the project Tamar Tamarashvili, Lela Tsiklauri and Medea Ormotsadze. A new plan of working on the module was also agreed during the meeting. Project participants started working on the syllabus and literature provided by the course.
Within the framework of the abovementioned project trainings are planned to be conducted at Telavi State University in autumn 2020. Modern methodology will be discussed during the trainings and practical lessons will be  delivered as well. The training in the field of tourism will be led by Porto University professor Paolo Russo and in the field of microbiology the training will be conducted by the professors from the University of Bordeaux (France) Eduardo de Lacasa and Pierre-Louis Teissedre.
VITAGLOBAL is the EC co-funded project that provides internationalization of the Viticulture-Winemaking MA program. Except for the European partners (Spain, France, Portugal) the project members are also the Universities of Latin America (Argentina, Chile, Uruguay) and South Africa.