,,ESTA’’- ინტერნეტ-შეხვედრა Erasmus +-ის საერთაშორისო პროექტის ფარგლებში
2020 წლის 8 ოქტომბერს გაიმართა  ინტერნეტ-შეხვედრა Erasmus + -ის ფარგლებში მიმდინარე საერთაშორისო  პროექტის ,,ESTA’’ („Educating Science Teachers for All” (ESTA - 609719-EPP-1-2019-1-DE-EPPKA2-CBHE-JP) კოორდინატორთან (სილვია მარკიჩი-ლუდვიგსბურგის პედაგოგიური ინსტიტუტი).
შეხვედრას ესწრებოდნენ პროექტში ჩართული უნივერსიტეტების (გერმანია, ირლანდია, ბოსნია-ჰერცოგოვინა, ფილიპინები, საქართველო) კოორდინატორები.  თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტიდან შეხვედრაში მონაწილეობდა  თესაუში პროექტის კოორდინატორი, განათლების მეცნიერებათა ფაკულტეტის პროფესორი, ნინო მოდებაძე.
შეხვედრაზე შექმნილი გლობალური ვითარების  ფონზე პროექტის მიმდინარე აქტივობები,  თითოეული სამუშაო  პაკეტის შესრულების  მიმდინარეობა და  სამომავლო პერსპექტივები განიხილეს.
თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტმა წარადგინა პრეზენტაცია, სადაც  ყურადღება    უნივერსიტეტის მიერ ბუნებისმეტყველების ლაბორატორიის აღჭურვილობის შესყიდვის პროცედურებსა და  პროექტის ფარგლებში ბუნებისმეტყველების სილაბუსების მოდიფიცირების მიმდინარე პროცესებზე გამახვილდა.

“ESTA” – online meeting within the framework of Erasmus+ international project
On October 8th 2020, an online-meeting was arranged with the Erasmus+ international project “ESTA” (“Educating Science Teachers for All” (ESTA - 609719-EPP-1-2019-1-DE-EPPKA2-CBHE-JP)) coordinator  (Silvija Markic – Ludwigsburg Pedagogical Institute).
The meeting was attended by the coordinators of the universities involved in the project (Germany, Ireland, Bosnia-Herzegovina, Philippines, Georgia). From Telavi State University the project coordinator at TeSaU, Professor of the faculty of Education Sciences Nino Modebadze was involved in the online meeting.
Current activities, progress of each working package and future perspectives provided by the project and implemented on the background of the global condition were discussed during the meeting.
Telavi State University made a presentation that emphasized the procedures of purchasing the equipment for the Science Lab and current processes of science syllabus modification within the framework of the given project.
The course of project implementation at Telavi State University was given a positive evaluation by the coordinator.