საერთაშორისო ,,მრგვალი მაგიდა“ და უკრაინაში მიმდინარე სამეცნიერო კვირეული
17 მაისს, ხარკოვის გ. სკოვოროდას სახელობის ეროვნულ პედაგოგიურ უნივერსიტეტსა და იაკობ გოგებაშვილის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტს შორის თანამშრომლობის მემორანდუმის ფარგლებში, საერთაშორისო ,,მრგვალ მაგიდა“ გაიმართა, რომელშიც მონაწილეობა თესაუს განათლების მეცნიერებათა ფაკულტეტის განათლების მეცნიერებათა დეპარტამენტის აკადემიურმა პერსონალმა მიიღო. ღონისძიება უკრაინაში მიმდინარე სამეცნიერო კვირეულს მიეძღვნა და ონლაინ- რეჟიმში ჩატარდა.
დისკუსიის დროს, რომლის თემა პედაგოგიური მეცნიერებისა და სკოლამდელი განათლების განვითარების მსოფლიო ტენდენციები და პრობლემები “ იყო, სკოლამდელი საბაკალავრო პროგრამის შემუშავებასთან დაკავშირებული მოსაზრებები გამოიკვეთა.
,,მრგვალ მაგიდაში“ ბათუმის, სომხეთის, ბელორუსიის სახელმწიფო უნივერსიტეტების აკადემიური პერსონალი მონაწილეობდა. მხარეებმა სამომავლო თანამშრომლობის და შეხვედრების რეგულარულად გამართვის სურვილი გამოთქვეს.

International “Round Table” and Scientific Week in Ukraine
Under the Memorandum of Cooperation between G. Skovoroda  Kharkiv National Pedagogical University and Iakob Gogebashvili Telavi State University an international “Round Table” was held on May 17th. TeSaU academic staff of the Faculty of Educational Sciences were among the participants of the event. It was dedicated to the scientific week taking place in Ukraine and organized in an online regime.
During discussion covering the topic “World Tendencies and Problems of Pedagogical Science and Pre-school Education Development” considerations about the elaboration of Pre-school Bachelor Program were revealed.
Academic staff from the state universities of Batumi, Armenia and Belarus were among the participants of the “Round Table”. The parties expressed their great desire for establishing future cooperation and  organizing regular meetings.