პროექტ HERIPRENEURSHIP-ის მეორე ტრანსნაციონალური შეხვედრა
2021 წლის  12  მაისს, თელავის სახელმწფო უნივერსიტეტის წარმომადგენლებმა პროექტ HERIPRENEURSHIP-ის მე-2 ტრანსნაციონალური შეხვედრაში მიიღეს მონაწილეობა. ღონისძიება კოლაბორაციული ხასიათის იყო და მას  პროექტის ერთ-ერთი პარტნიორი, UBBSLA უძღვებოდა.
მეორე ტრანსნაციონალური შეხვედრაზე ძირითადი აქცენტი გაკეთდა უკვე განხორციელებულ  ღონისძიებებზე, რომლებიც დაკავშირებულია პროექტის პარტნიორების ტერიტორიებზე იუნესკოს ექვს  ძეგლთან არსებული გეოლოკაციების იდენტიფიცირებაზე, მასთან დაკავშირებულ კვლევებზე,  დოკუმენტაციის მომზადებასა და შემდგომ საფეხურებზე. პარტნიორების როლები განაწილდა მათი შესაძლებლობებისა და გამოცდილების გათვალისწინებით და განისაზღვრა აქტივობების შესრულების კონკრეტული ვადა.
შეხვედრის მეორე ნაწილი დაეთმო პროექტის გაცნობას დაინტერესებულ მხარეებთან, კერძოდ ვარნას ტურიზმის პალატისა და უძველესი ნესებარის მუზეუმის წარმომადგენლებთან.

The Second Transnational Meeting under the HERIPRENEURSHIP Project
Telavi State University representatives took part in the second transnational meeting within the framework of the HERIPRENEURSHIP project. The meeting was held online on 12th of May, 2021. It was a collaborative event that was hosted by one of the project partners UBBSLA.
At the second transnational meeting, the main focus was put on the core implementation activities related to identification of the geolocations within the six UNESCO sites across project partner territories, researches, documentation and follow-up digitalization due project course. The partner roles were distributed based on their capacities and expertise and specific timeframe was set for the implementation of the activities.
The second part of the meeting covered the project introduction to the interested parties, namely, representatives of Varna Chamber of Tourism and the Museum of Ancient Nessebar.