პროექტ LOVEDISTANCE -ის დისემინაცია კოლეჯ ,,პრესტიჟის" წარმომადგენლებისთვის
2022 წლის 18 მაისს, პროექტ LOVEDISTANCE-ის ფარგლებში, რომელიც მიზნად ისახავს უმაღლესი განათლების თანაბარ ხელმისაწვდომობასა და დემოკრატიზაციას, კოლეჯ ,,პრესტიჟის'' აკადემიური და ადმინისტრაციული პერსონალისთვის საინფორმაციო შეხვედრა ჩატარდა.
შეხვედრაზე, პროექტის შესახებ ინფორმაციის გაზიარების გარდა, დამსწრე საზოგადოებისთვის გაცნობილ იქნა პროექტის ფარგლებში შეძენილი პროგრამული უზრუნველყოფა Camtasia. კოლეჯის პერსონალის მხრიდან გამოითქვა სურვილი, რომ აღნიშნული პროგრამული უზრუნველყოფის მოხმარების შესახებ მათთვის დეტალური ტრენინგი ჩატარდეს.
LOVEDISTANCE ევროკომისიის მიერ თანადაფინანსებული პროექტია, რომლის მიზანია გააძლიეროს დისტანციური სწავლებისთვის საჭირო პროცედურები და მექანიზმები საქართველოსა და ისრაელის უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში. პროექტის ევროპელი პარტნიორები არიან პორტუგალიის, ესპანეთის და რუმინეთის უნივერსიტეტები.

Dissemination of the Project LOVEDISTANCE for the Representatives of the College "Prestige"
On May 18, 2022, an informational meeting was held for the academic and administrative staff of the College “Prestige” as part of the LOVEDISTANCE project, which aims at equal access to higher education and democratization.
At the meeting, in addition to sharing information about the project, the attendees were also introduced to the software Camtasia purchased under the project. The staff of the college expressed desire to provide them with detailed training concerning the use of the abovementioned software.
LOVEDISTANCE is a project co-funded by the European Commission, which aims to strengthen the procedures and mechanisms required for distance learning in Georgian and Israeli higher education institutions. The European partners of the project are the Universities of Portugal, Spain and Romania.