შეხვედრა პროექტის ProGriCC ფარგლებში
2022 წლის 1 ივლისიდან თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში ხორციელდება  შვედური ინსტიტუტის მიერ დაფინანსებული პროექტი ProGriCC – „ყურძნის მოყვანა ცვალებად კლიმატურ პირობებში“. პროექტის კოორდინატორია აგრარულ მეცნიერებათა შვედური უნივერსიტეტი.
პროექტის მიზნებია: განათლების ინტერნაციონალიზაცია და ცვალებად კლიმატურ პირობებში ყურძნის მოყვანისა და ღვინის წარმოების სფეროში კვლევების ინტერნაციონალიზაცია.
აღნიშნული პროექტის ფარგლებში, 21 ივლისს გაიმართა  პირველი ონლაინ შეხვედრა, სადაც განხილულ იქნა პროექტის მიზნები და სამომავლო გეგმები. ასევე, დაიგეგმა პერსონალის და სტუდენტების ვიზიტები პროექტის პარტნიორ ორგანიზაციებში.

Kick-off meeting within the framework of the ProGriCC project
From July 1, 2022, the project ProGriCC - "Production of Grapes in Changing Climate" - funded by the Swedish Institute is being implemented at Telavi State University. The Swedish University of Agricultural Sciences is the coordinator of the project.
The project goals are:  Internationalization of education and research in the field of grape cultivation and wine production in changing climate.
Within the framework of the abovementioned project, the online kick-off meeting was held on July 21, where the project goals and future plans were discussed. In addition, visits of staff and students to the project partner organizations were planned.