,,განათლების საერთაშორისო ცენტრმა“ 2018-2019 სასწავლო წლისთვის საზღვარგარეთ სწავლის მსურველთა განაცხადების მიღება დაიწყო. კონკურსი ფრანგულ და უნგრულ სასტიპენდიო პროგრამებზე გამოცხადდა.
აღნიშნული პროგრამების შესახებ დაინტერესებული პირების ინფორმირების მიზნით, 2 თებერვალს, იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში, ,,განათლების საერთაშორისო ცენტრმა“ საინფორმაციო შეხვედრა გამართა.
როგორც შეხვედრაზე აღინიშნა, სასტიპენდიო კონკურსის- „სამაგისტრო პროგრამები საფრანგეთში 2018-2019“ - საშუალებით, საქართველოს მოქალაქეებს შესაძლებლობა მიეცემათ, მოიპოვონ სტიპენდია საფრანგეთში, მაგისტრის აკადემიუ-რი ხარისხის მისაღებად, როგორც ფრანგულენოვან, ასევე, ინგლისურენოვან პროგრამებზე ( http://iec.gov.ge/4314).
,,განათლების საერთაშორისო ცენტრში“, ასევე, დაიწყო ელექტრონული განაცხადების მიღება, უნგრული პროგრამის ფარგლებში. უნგრეთის მთავრობის სტიპენდია- ,,Stipendium Hungaricum” - მიზნად ისახავს საქართველოს 80 მოქალაქის დაფინანსებას უნგრეთის უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში ( http://iec.gov.ge/News/9991 , http://iec.gov.ge/4312).
,,განათლების საერთაშორისო ცენტრმა“ 2014-2017 წლებში საზღვარგარეთ სწავლის მსურველი საქართველოს მოქალაქეებისთვის 500-ზე მეტი სტიპენდია გასცა. მათმა ნაწილმა უკვე დაასრულა სწავლა საზღვარგარეთ და მიღებული ცოდნის რეალიზებას საქართველოში განაგრძობს.

Scholarship Programs in Hungary and France 2018-2019
“International Education Center” announces a call for those who want to study abroad for the academic year 2018-2019. The contest is announced for French and Hungarian scholarship programs.
The informational meeting regarding the mentioned programs took place at Iakob Gogebashvili Telavi State University on the 2nd of February. The meeting was arranged by the “International Education Center”.
During the meeting it was mentioned that under the call – “Master Programs in France 2018-2019” Georgian citizens will have an opportunity to get a scholarship in France for obtaining Master’s academic degree on French, as well as English language programs  (http://iec.gov.ge/4314).
“International Education Center” is also ready to get electronic applications within the Hungarian program. Hungarian Government scholarship program “Stipendium Hungaricum” aims to support 80 Georgian citizens for getting education at Higher Educational Institutions of  Hungary. (http://iec.gov.ge/News/9991http://iec.gov.ge/4312).
“International Education Center” delivered more than 500 scholarships to Georgian citizens in 2014-2017. Some of them have already finished studies abroad and continue their knowledge realization in Georgia.