მომავალი წლიდან თესაუში სწავლების ინოვაციური მიდგომები დაინერგება
(PRINTEL) ერასმუს + პროექტის- „ცვლილება  საკლასო  ოთახში:  ინოვაციური  სწავლებისა   და  სწავლის  ხელშეწყობა  აღმოსავლეთ  პარტნიორობის  ქვეყნებში , სტუდენტის სწავლის  გამოცდილების  გაღრმავების მიზნით“  -ფარგლებში,  ინოვაციური სწავლების და სწავლის მეთოდებში, ტრენერთა გადამზადება დაიწყო.  პირველი ტრენინგის კვირეული  ქ. გრაცის (ავსტრია) FJ ჯოანემუს გამოყენებით უნივერსიტეტში, 5 -9 ნოემბერს, ჩატარდა, რომელიც  შერეულ/ჰიბრიდულ   სწავლა/სწავლებას ეხებოდა.
თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტიდან ტრენინგში  განათლების მეცნიერებათა ფაკულტეტის ასოცირებული პროფესორი თამარ მიქელაძე მონაწილეობდა.
ტრენინგი  თეორიული და პრაქტიკული ნაწილებისგან შედგებოდა. სასწავლო მოდულები  ელექტრონულ სწავლებას და ისეთ საკითხებს ეხებოდა, როგორიცაა ელ-პორტფოლიო, ელ-მოდერაცია, მულტიმედიის გამოყენება, პროექტზე დაფუძნებული სწავლების ონლაინ პროგრამები და სხვა.
მოცემული პროექტის ფარგლებში, თესაუში, სწავლების ინვოვაციური მიდგომების  მომავალი წლიდან დასანერგად, უნივერსიტეტის აკადემიური პერსონალის გადამზადება იგეგმება.

Innovative teaching approaches will be introduced at TeSaU from the following year
Retraining trainers in innovative teaching and learning methods has started within the framework of Erasmus+ PRINTeL project – “Change in Classroom: Promoting Innovative Teaching & Learning to Enhance Student Learning Experience in Eastern Partnership Countries”. The first training week was held at Graz (Austria) FH Joanneum University of Applied Sciences on November 5-9 concerning hybrid learning/teaching.
Associate Professor of the Faculty of Educational Sciences, Tamar Mikeladze took part in the training from Telavi State University.
The training included theoretical and practical sections. Teaching modules covered electronic teaching and such aspects as el-portfolio, el-moderation, multimedia usage, project-based teaching online programs and so on.
Under the given project, academic staff of the University is planned to be retrained in order to introduce innovative teaching approaches at TeSaU from the following year.