თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ქართული-ხალხური ცეკვის ანსამბლი ,,მუხამბაზი“ ბაქოში იმყოფებოდა. მოცეკვავეების გამოსვლას აზერბაიჯანის დედაქალაქში დიდი წარმატება ხვდა წილად.
ანსამბლმა საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსთან არსებული განათლების ცენტრის ორგანიზებით, ბაქოში გამართულ კულტურულ- საგანმანათლებლო ტრენინგში მიიღო მონაწილეობა. ქართველმა მოცეკვავეებმა აზერბაიჯანელ კოლეგებს მასტერ-კლასი ქართულ ცეკვებში ჩაუტარეს.
ღონისძიება, რომელიც გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში, 3 ოქტომბრიდან 1 ნოემბრის ჩათვლით მიმდინარეობდა, სხვადასხვა სახის კულტურულ-საგანმანათლებლო ღონისძიებებსაც მოიცავდა. მოცეკვავეებმა ბაქოს ღირსშესანიშნაობები, მათ შორის, მინიატურული წიგნების მუზეუმიც დაათვალიერეს, რომლის ერთი ვიტრაჟი მთლიანად ქართულ წიგნებს ეთმობა.
გოგონათა ანსამბლი ,,მუხამბაზი“ , რომელიც თესაუ-ს სტუდენტებითაა დაკომლექტებული, 18 დეკემბერს სტამბულში გაემგზავრება. განათლების ცენტრის ახალი პროექტი განათლების და კულტურის თურქ და ქართველ მუშაკებთან შეხვედრას ითვალისწინებს.

Tesau Ensemble “Mukhambazi” Progress in Baku
Telavi State University Georgian folk dance ensemble “Mukhambazi” have been to Baku. The dancers’ performance gained a triumph in the capital of Azerbaijan.
The ensemble, organized by the Education Center existing with the Ministry of Education and Science of Georgia, has participated in cultural-educational training held in Baku. Georgian dancers gave a master-class to Azerbaijanian colleagues in Georgian dances.
The event, taking place under the exchange program from October 3 to November 1, covered different cultural-educational arrangements as well. The dancers saw Baku sightseeings, amongst the Museum of Miniature Books where one section is dedicated to Georgian books completely.
The girls’ ensemble “Mukhambazi” consisting of Tesau students will depart to Istanbul on December 18. The new project of the Education Center provides meeting with the Turkish and Georgian workers of education and culture.