,,ზამთრის ქართველოლოგიური სკოლა-2016“-ის გამარჯვებულებს შორის იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა ფაკულტეტის ისტორიის სპეციალობის სტუდენტები: გიორგი მწყერაძე და მაკა ბოტკოველი არიან.
გიორგი მწყერაძის ნაშრომი-,,ფოხორაულების ნამოსახლარი“ (ისტორიულ-არქეოლოგიური მიმოხილვა) 100-დან 8 საუკეთესო ნაშრომს შორის მოხვდა და ფულადი პრემიით დაჯილდოვდა; მაკა ბოტკოველის კვლევამ კი,- ,,ვანთის არქეოლოგიური გათხრების მიმოხილვა“ -კონკურსის პირველი ეტაპი წარმატებით გადალახა. ორივე ნაშრომის ხელმძღვანელია თესაუ-ს ისტორიის დეპარტამენტის ასისტენტი, გიორგი ლალიაშვილი.
წარმატებულმა სტუდენტებმა სკოლის შესახებ პრეზენტაცია 31 მარტს თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის პროფესორ-მასწავლებლებს, რექტორის მოადგილეებს და სტუდენტებს წარუდგინეს.
,,ზამთრის ქართველოლოგიური სკოლა-2016“ ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტში 19-29 თებერვალს ჩატარდა. პროექტი, სალექციო, სასემინარო და საპრეზენტაცი საათების გარდა, სხვადასხვა სახის გასართობ ღონისძიებებსაც ითვალისწინებდა.

Among the winners of “Winter School in Kartvelian Studies - 2016” are Iakob Gogebashvili Telavi State University students of the faculty of Humanities: Giorgi Mtskeradze and Maka Botkoveli.
Giorgi Mtskeradze’s work – “Phokhorauls’ Settlement” (historical-archaeological review) turned out to be among the best eight works from hundred and was awarded with the money reward; Maka Botkoveli’s investigation – “Survey of Vanta Archeological Excavations” successfully passed the first stage of the competition. Supervisor of both works was the assistant of the Department of History at Tesau, Giorgi Laliashvili.
Successful students made a presentation about the Winter School for Telavi State University Professor-teachers, Deputy Rectors and students.
“Winter School in Kartvelian Studies – 2016” took place at Ivane Javakhishvili Tbilisi State University on February 19-29. Besides the lecture, seminar and presentation hours, the project covered different kinds of arrangements as well.