თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში UNICEF-ის მხარდაჭერით საჯარო სკოლებისათვის ტრენინგები დაიწყო
იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში თელავის საჯარო სკოლების მოსწავლეები ტრენინგებს გაივლიან.
გაეროს ბავშვთა ფონდის (UNICEF) დახმარებით განსახორციელებელი პროექტის მიზანი, იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში ბავშვის უფლებათა ცენტრის, ცოდნის ცენტრად დაფუძნებაა.
ტრენინგი, რომელიც "ინკლუზიური და ბავშვის უფლებებზე ორიენტირებული ცოდნის, დამოკიდებულებების და პრაქტიკის დასანერგად“ პროგრამის ფარგლებში ტარდება, შემდეგ მიმართულებებს ითვალისწინებს: 1)პროექტის მართვა; 2)პრაქტიკული ინგლისური; 3)დემოკრატია; 4)მოქალაქეობა, ადამიანის უფლებები და ბავშვის უფლებები, რომელიც ონლაინში წარიმართება; 5)მეწარმეობა; 6)ევროკავშირი და საქართველო საინფორმაციო და საკომუნიკაციო ტექნოლოგიები, რომელიც ასევე ონლაინში ჩატარდება. 7)ლიდერობა და კომუნიკაცია.
ტრენინგებს უნივერსიტეტის გამოცდილ ტრენერთა ჯგუფი უძღვება.
ონლაინ ტრენინგები თიმსის პლატფორმის გამოყენებით და ხოლო დანარჩენი ხუთი, პირისპირ, თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში გახსნილ ბავშვის უფლებათა ცოდნის ცენტრში ჩატარდება.

Trainings for Public Schools started at Telavi State University with the support of UNICEF
Students from Telavi Public Schools will have trainings at Iakob Gogebashvili Telavi State University.
The goal of the project implemented with the assistance of the United Nations Children's Fund (UNICEF) is to establish the Children’s Rights Centre as the Knowledge Centre at Iakob Gogebashvili Telavi State University.
The training, being conducted within the framework of the program "Introducing Inclusive and Child-centered Knowledge, Attitudes and Practices", covers the following areas: 1) Project Management; 2) Practical English; 3) Democracy; 4) Citizenship, Human Rights and Child Rights which will be conducted online; 5) Entrepreneurship; 6) EU and Georgia Information and Communication Technologies, which will also be conducted online; 7) Leadership and Communication.
The trainings are led by a group of experienced trainers of the University.
Online trainings will be given using the Teams platform and the other five, face to face, at Telavi State University Children’s Rights Knowledge Centre.