თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტი პროექტ DITECH-ის ფარგლებში გამართულ საერთაშორისო კონფერენციაში მონაწილეობდა.
იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, საქართველოსა და ევროპის სხვადასხვა ქვეყნების უნივერსიტეტებთან ერთად, ევროკავშირის „ერაზმუს+“-ის პროექტის ფარგლებში გამართულ საერთაშორისო კონფერენციაში მონაწილეობდა.
DITECH-ის საერთაშორისო სამეცნიერო-პრაქტიკული კონფერენცია „ციფრული ტექნოლოგიები განათლებაში“ და DITECH-ის კონსორციუმის შეხვედრა, ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტში გაიმართა.
სამეცნიერო-პრაქტიკული ხასიათის კონფერენცია უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებსა და ზოგად საგანმანათლებლო სისტემაში, ციფრული ტექნოლოგიების სწავლების, დანერგვისა და მდგრადი განვითარების პერსპექტივებს ეხებოდა.
კონფერენციის მუშაობაში, თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის გარდა, ესტონეთის, ლიტვის, ირლანდიის უნივერსიტეტები და და საქართველოს სხვადასხვა უმაღლესი სასწავლებლები მონაწილეობდნენ.
კონფერენციაზე ქართველი და ევროპელი კოლეგების მიერ განხილული თემები და აკადემიური დისკუსია, ციფრული ტექნოლოგიების სწავლებასა და სასწავლო პროცესში მათ ეფექტურად გამოყენებას შეუწყობს ხელს.
კონსორციუმის შეხვედრაზე, პროექტის მონაწილე ქართულმა და ევროპულმა უნივერსიტეტებმა, სამუშაო გეგმით გათვალისწინებულ საკითხებზე იმსჯელეს და კონსორციუმის დასკვნითი შეხვედრისთვის მომზადება დაიწყეს.

Telavi State University participated in the international conference held within the framework of the DITECH project.
Iakob Gogebashvili Telavi State University together with universities of Georgia and various European countries, participated in the international conference held within the framework of the European Union "Erasmus+" project.
DITECH international scientific-practical conference "Digital technologies in education" and DITECH consortium meeting were held at Batumi Shota Rustaveli State University.
The conference of a scientific-practical nature was concerned with the perspectives of teaching, implementation and sustainable development of digital technologies in higher educational institutions and the general educational system.
In addition to the Telavi State University, the universities of Estonia, Lithuania, Ireland and various higher educational institutions of Georgia participated in the work of the conference.
Topics discussed by Georgian and European colleagues at the conference and academic discussion will contribute to the teaching of digital technologies and their effective use in the educational process.
At the consortium meeting, the Georgian and European universities participating in the project discussed the issues included in the work plan and started preparing for the final consortium meeting.
The final meeting of the consortium will take place at the beginning of November at Tallinn University.