თესაუს წარმომადგენლები ჩეხეთში იმყოფებოდნენ
ჩეხეთის რესპუბლიკის, ქალაქ ბრნოს მასარიკის უნივერსიტეტში ევროკომისიის მიერ დაფინანსებული პროექტის „კვლევის კეთილსინდისიერება და ეთიკა ქართულ უნივერსიტეტებში“ ETHICS კონსორციუმის საერთაშორისო შეხვედრა ჩატარდა.
3- 4 სექტემბერს გამართულ შეხვედრებს თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის თანამშრომლები, პროექტის მენეჯერი მაკა კოჭაური, აკადემიური კეთილსინდისიერებისა და სტუდენტთა კონსულტაციის ცენტრის ხელმძღვანელი ნინო კახაშვილი და პროექტის ტრენერი სოფიო არსენიშვილი ესწრებოდნენ.
კონსორციუმის წევრებმა, მონაწილეებს შესრულებული სამუშაოს დეტალური ანგარიში წარუდგინეს. ასევე, განიხილეს მიმდინარე პროცესები და ის აქტივობები, რომელთა განხორციელებაც პროექტის ფარგლებში მოხდება.
პროექტის ძირითადი მიზანი ქართულ უნივერსიტეტებში კვლევის ეთიკისა და კეთილსინდისიერების მიმართულებით არსებული მექანიზმების, პროცედურებისა და სერვისების გაუმჯობესებაა.

TeSaU representatives on a visit in the Czech Republic
An international meeting of the ETHICS Consortium, a project funded by the European Commission, “Research Integrity and Ethics in Georgian Universities,” was held at Masaryk University in Brno, Czech Republic.
The meetings held on September 3-4 were attended by Telavi State University employees, project manager Maka Kochauri, head of the university Academic Integrity and Student Consulting Center Nino Kakhashvili and project trainer Sophio Arsenishvili.
The consortium members presented detailed reports on the fulfilled tasks. They also discussed ongoing processes and activities that will be implemented within the framework of the project.
The main goal of the project is to improve the existing mechanisms, procedures, and services in the field of research ethics and integrity at Georgian universities.