ევროპის საბჭოსთან თანამშრომლობის პროექტის დასკვნითი პრეზენტაცია
ევროპის საბჭოსთან თანამშრომლობის პროექტის-,,ადგილობრივი და რეგიონული თემების ხელშეწყობა კულტურული მემკვიდრეობის დაცვისა და განვითარებისთვის“ (LoRDeP)- ფარგლებში, 12-17 ოქტომბერს საქართველოში ფრანგი სტუდენტების ვიზიტი მიმდინარეობს.
აღნიშნული პროექტის ფარგლებში, დასკვნითი სესია 16 ოქტომბერს იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში გაიმართა.
საფრანგეთის სანტ ეტიანეს და ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტების 25 ახალგაზრდისგან შემდგარი ჯგუფი, რომელიც პოლიტიკურ მეცნიერებათა და ქალაქგეგმარების ფაკულტეტის მე-3 და მე-4 კურსის სტუდენტებით იყო დაკომპლექტებული, საქართველოში შერჩეულ რეგიონებსა და ქალაქებში ერთკვირიან საპილოტე კვლევას აწარმოებდა.
თესაუ-ში აღნიშნული კვლევის შედეგების პრეზენტაციას ფრანგული უნივერსიტეტის ატაშე საუნივერსიტეტო და სამეცნიერო თანამშრომლობის საკითხებში-კოლა გაბრიელი და თსუ-ს სოციალურ და პოლიტიკურ მეცნიერებათა ფაკულტეტის სამეცნიერო კვლევისა და განვითარების სამსახურის უფროსი, რუსუდან მირზაშვილი, საქართველოს სოფლის მეურნეობის სამმართველოს და ქალაქ თელავის მერიის კულტურის სამსახურის წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.

Final Presentation of the Project Providing Cooperation with European Council
Under the project providing cooperation with European Council – “Support of Local and Regional Communities for Protecting and Developing Cultural Heritage” (LoRDeP), French students are visiting Georgia through October 12-17.
Within the mentioned project, the final session was held at Iakob Gogebashvili Telavi State University on 16th of October.
A group including twenty-five III and IV course students of the faculty of Political Sciences and Urban Planning from Saint-Étienne (France) and Ivane Javakhishvii Tbilisi State Universities has carried out a pilot investigation in the selected regions and cities of Georgia.
The presentation of the investigation findings held at Tesau was attended by the French University attaché in university and scientific collaboration matters – Kola Gabriel and the head of TSU Scientific Research and Development Office of the faculty of Social and Political Sciences – Rusudan Mirzashvili, as well as representatives from the Agricultural Administration of Georgia and Telavi City Hall Cultural Department.
The investigation, in future, will become the basis for making the detailed content and methodology of the project.