,,დღის ცენტრის“ პედაგოგები თესაუ-ში
15 ოქტომბერს იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის განათლების მეცნიერებათა ფაკულტეტს ფონდი ,,ახალი სიცოცხლის“ ,,დღის ცენტრის“ პედაგოგები სტუმრობდნენ.
სტუდენტებთან გამართული შეხვედრა ინკლუზიურ განათლებას და ამ მიმართულებით თანამშრომლობის საკითხებს შეეხებოდა.
ცენტრის წარმომადგენლების თქმით, ისინი განსხვავებული საჭიროებების მქონე შშმ პირებთან მრავალი წლის განმავლობაში მუშაობენ და ამ კუთხით ახალგაზრდებისთვის გამოცდილების გაზიარება შეუძლიათ.
ფონდი ,,ახალი სიცოცხლის“ ,,დღის ცენტრის“ პედაგოგებმა სტუდენტებს საჩუქრად შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე პირებისთვის განკუთვნილი ყოველთვიური ჟურნალი ,,იმედი +“ გადასცეს.
აღნიშნული ცენტრი თესაუ-ს განათლების მეცნიერებათა ფაკულტეტთან და ბიბლიოთეკასთან, სადაც ინკლუზიური განათლების სპეციალური კუთხეცაა მოწყობილი, მრავალი წელია, თანამშრომლობს.

“Day Center” Pedagogues at Tesau
On 15th of October Iakob Gogebashvili Telavi State University faculty of Educational Sciences was visited by the “Day Center” pedagogues of the foundation “New Life”.
The meeting was about inclusive education and cooperation issues in that regard.
According to the center representatives, they have to work with the persons with disabilities for years and they can share experiences in that direction.
The pedagogues of the foundation “New Life” “Day Center” gifted students a monthly journal “Imedi +” intended for the persons with disabilities.
The abovementioned center has been cooperating with Tesau faculty of Educational Sciences and library for years, where the special corner of inclusive education is established as well.