დოქტორანტ მაია აკოლაშვილს განათლების დოქტორის აკადემიური ხარისხი მიენიჭა
იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის განათლების მეცნიერებათა ფაკულტეტის სადისერტაციო საბჭომ, ინგლისური ენის სწავლების მეთოდიკის მიმართულების სადოქტორო საგანმანათლებლო პროგრამის დოქტორანტს    მაია აკოლაშვილს განათლების დოქტორის აკადემიური ხარისხი მიანიჭა.
2016 წლის 13 ივლისს,  სადისერტაციო საბჭომ დოქტორანტ  მაია აკოლაშვილის სადისერტაციო ნაშრომი - ,,შერეული სწავლა უცხოურ ენაზე წერის უნარ-ჩვევების სწავლებისას (ზოგადი ინგლისურის სწავლების მასალაზე უმაღლეს სასწავლებელში)“. (სამეცნიერო ხელმძღვანელი -განათლების დოქტორი ასოცირებული პროფესორი თამარ მიქელაძე.)
სადისერტაციო კვლევის მიზანია უმაღლეს სასწავლებელში ინგლისურ ენაზე შერეული სწავლის მიდგომების გამოყენებით წერის სწავლებისას ისეთი თეორიული საფუძვლებისა და პრაქტიკული რეკომენდაციების შემუშავება, რომლებიც მნიშვნელოვნად აამაღლებენ სწავლების ეფექტურობას.

PhD Student Maia Akolashvili was awarded the Academic Degree of the Doctor of Education
Dissertation Board of Iakob Gogebashvili Telavi State University Faculty of Educational Sciences conferred Maia Akolashvili the Academic Degree of the Doctor of Education in English Language Teaching Methodology.
Dissertation Board reviewed Maia Akolashvili’s dissertation work – “Blended Learning in Teaching Foreign Language Writing (on the Material of Teaching General English at University)” on July 13th, 2016. (Academic supervisor: Doctor of Education, Associate Professor Tamar Mikeladze).
The goal of the study is to determine and form the ways and strategies, which will make teaching foreign language writing more effective and interesting.