იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის განათლების მეცნიერებათა ფაკულტეტის სადისერტაციო საბჭომ, განათლების მეცნიერებების მიმართულების სადოქტორო საგანმანათლებლო პროგრამის დოქტორანტს ნინო ანთაძეს განათლების დოქტორის აკადემიური ხარისხი მიანიჭა.
2016 წლის 15 ივლისს, სადისერტაციო საბჭომ დოქტორანტ ნინო ანთაძის სადისერტაციო ნაშრომი ,,ტექსტის სახეობათა ლინგვოკულტუროლოგიური შეპირისპირება და მათი სწავლების თავისებურებები სტუდენტური სამოტივაციო წერილის მაგალითზე“- განიხილა. (სამეცნიერო ხელმძღვანელი -ფილოსოფიურ მეცნიერებათა დოქტორი, პროფესორი ეკატერინე შავერდაშვილი).
სამეცნიერო ნაშრომში ჩატარებული კვლევები მიზნად ისახავდა: ა) ცდომილებების დადგენას, რომელსაც ადგილი აქვს ქართველი სტუდენტების მიერ სტუდენტური სამოტივაციო წერილის შედგენისას და რომლებიც წერითი და ინტერკულტურული კომპეტენციების ნაკლებობითაა განპირობებული. ბ) ცდომილებების შედარებას გერმანულ სტანდარტებთან გერმანელი სტუდენტების მიერ დაწერილი სტუდენტური სამოტივაციო წერილის მაგალითზე გ) ამ გზით ქართულ რეალობაზე მორგებული ახალი ტექსტის ფორმატის დადგენას.

PhD Student Nino Antadze was awarded the Academic Degree of the Doctor of Education
Dissertation Board of Iakob Gogebashvili Telavi State University Faculty of Educational Sciences conferred Nino Antadze the Academic Degree of the Doctor of Education in Educational Sciences.
Dissertation Board reviewed Nino Antadze’s dissertation work – “Linguoculturological  Comparison of Text Types and Peculiarities of Teaching them after the Example of Student’s Cover Letter” on July 15th, 2016. (Academic supervisor: Doctor of Philosophical Sciences, Professor Ekaterine Shaverdashvili).
The goals of the survey were: a) establishment of the discrepancies, taking place while submitting student’s cover letter, that is conditioned by the lack of Georgian students’ knowledge in writing and intercultural competencies; b) Comparison of the discrepancies with German standards on the example of  cover letters written by German students; d) determining a new text format adjusted to Georgian reality in that way.