იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის აგრარულ მეცნიერებათა ფაკულტეტის 60 სტუდენტი რთველი 2016-ის პერიოდში ღვინის ქარხანაში დასაქმდება.
ახალგაზრდები ღვინის ეროვნული სააგენტოს წარმომადგენლებმა 19 ივლისს, აგრარულ მეცნიერებათა ფაკულტეტის სტუდენტებთან შეხვედრის შემდეგ შეარჩიეს. შერჩევის პროცესი კონკურსის სახით წარიმართა და საუკეთესო კომპიუტერული უნარ-ჩვევების გამოვლენას ითვალისწინებდა.
ღვინის ქარხანებში დასაქმებამდე სტუდენტები სპეციალურ ტრენინგს გაივლიან და სამუშაო პროცესში სოლიდურ ანაზღაურებას მიიღებენ. გასულ წელს ღვინის ქარხანებში დასაქმებული უნივერსიტეტის 38 სტუდენტი რთველი 2016-ში კონკურსის გარეშე ჩაერთვება.

National Wine Agency Officials at TeSaU
Sixty students from Iakob Gogebashvili Telavi State University Faculty of Agrarian Sciences will be employed at the Winery during Vintage 2016.
Students were selected by the National Wine Agency officials after the meeting on July 19th. Selection process had the form of a contest that aimed at revealing students with the best computer skills.
Before getting jobs, the students will take a special training and get solid compensation during the working process. Thirty-eight students who were employed at Wineries last year will be involved in Vintage 2016 without a contest.