2015 წლის ნოემბრიდან იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტი ევროკავშირის მიერ დაფინანსებულ სამწლიან პროექტშია ჩართული. პროექტის სახელწოდებაა "უმაღლესი განათლების ხელმისაწვდომობის პროგრამების შემუშავება მოწყვლადი ჯგუფებისა და რეგიონებისათვის" (DARE).
თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, პროექტის ფარგლებში, ეთნიკური და რელიგიური უმცირესობის წარმომადგენლებს უფასო მოსამზადებელ კურსებს (უცხო ენები, ზოგადი უნარები, ქართული ენა და ლიტერატურა) შესთავაზებს. ამავდროულად, იგეგმება სპეციალურად DARE-ს პროექტისათვის მომზადებული, ქართული ენის მაინორის პროგრამის აკრედიტაციაზე წარდგენა. კომპიუტერული უნარ-ჩვევების დასაუფლებლად გათვალისწინებულია სპეციალური ოთახის მომზადებაც.
DARE პროექტის ფარგლებში, თესაუ-ს გუნდმა მონაწილეობა მიიღო ორ კონსორციუმში, რომელიც მურსიის უნივერსიტეტსა (ესპანეთი) და აქვა კოლეჯში (ისრაელი) გაიმართა. კონსორციუმის შეხვედრებზე თესაუ-სა და პარტნიორი უნივერსიტეტების სამომავლო თანამშრომლობის სამოქმედო გეგმა შემუშავდა.
თესაუ-ს წარმომადგენლებმა, სოფიო არსენიშვილმა და თამარ ასლანიშვილმა, აქვა კოლეჯში (ისრაელი) ერთ-ერთი სატრენინგო სესია ჩაატარეს (პროფესიული განვითარების პროგრამა ადმინისტრაციის თანამშრომლებისათვის ეთნიკური და რელიგიური უმცირესობების საკითხთან მიმართებაში).

TeSaU Team in Israel
Iakob Gogebashvili Telavi State University is involved in EU funded three-year project from November 2015. The project title is “Developing Programs for Access of Disadvantaged Groups of People and Regions to higher Education” (DARE ).
According to DARE project plan, TeSaU is going to offer free preparatory courses (foreign languages, general aptitude, Georgian language and literature) for future ethnic/religious minority applicants.    TeSaU also plans to accredit minor program in Georgian Language, which was prepared specially for DARE project, equip special room for development of their IT skills.
Under the project, TeSaU DARE team has taken part in two consortium meetings held at the University of  Murcia (Spain) and Achva College (Israel). The work plan of consortium members and future cooperation was created on the consortium meetings.
TeSaU team, Sophio Arsenishvili and Tamar Aslanishvili, led one of the training sessions
(professional development program for administrative staff in the field of ethnic and religious minorities) conducted in Achva college.