იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ზუსტ და საბუნებისმეტყველო მეცნიერებათა ფაკულტეტის სადისერტაციო საბჭომ 2016 წლის 29 სექტემბერს ხათუნა ჭიჭილეიშვილის სადისერტაციო ნაშრომი განიხილა.
ნაშრომის თემაა ,, თანამედროვე გლობალური დათბობა და მისი გავლენა აჭარის ზღვისპირეთის კლიმატზე და ზღვის ჰიდრომეტეოროლოგიურ რეჟიმზე“ (სამეცნიერო ხელმძღვანელები: გეოგრაფიის მეცნიერებათა დოქტორი, პროფესორი ელიზბარ ელიზბარაშვილი და გეოგრაფიის მეცნიერებათა დოქტორი, ასოცირებული პროფესორი საშა ხორავა).
ნაშრომის მიზანია აჭარის ზღვისპირეთის კლიმატზე და ზღვის ჰიდრომეტეოროლოგიურ რეჟიმზე თანამედროვე გლობალური დათბობის გავლენის შეფასება.

Khatuna Chichileishvili was awarded the Academic Degree of the Doctor of Geography
Iakob Gogebashvili Telavi State University Dissertation Board of the faculty of Exact and Natural Sciences reviewed Khatuna Chichileishvili’s dissertation work on September 29, 2016.
The subject of the work is “Modern Global Warming and its Influence over Adjara Sea Area Climate and Hydro meteorological Mode of the Sea” (academic supervisors: Doctor of Geographical Sciences, Professor Elizbar Elizbarashvili and Doctor of Geographical Sciences, Associate Professor Sasha Khorava).
The aim of the work is evaluation of modern global warming influence over Adjara sea area climate and hydro meteorological mode of the sea.
Dissertation Board awarded Khatuna Chichileishvili with the academic degree of the Doctor of Geography.