საინფორმაციო შეხვედრა გერმანიაში სტაჟირების მსურველთათვის
2016 წლის 19 ოქტომბერს, იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის  საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურმა გერმანიაში სტაჟირების მსურველთათვის საინფორმაციო შეხვედრა გამართა.
ფრანკფურტის ინტეგრაციულ სკოლაში, ერთთვიანი სასწავლო-საწარმოო პრაქტიკა ინკლუზიური განათლების მიმართულებით,   თესაუ-ს განათლების ფაკულტეტის უმაღლესი საფეხურის სტუდენტებისთვის იქნება შესაძლებელი.
საერთაშორისო სამსახურის ხელმძღვანელი, თამარ ასლანიშვილი დაინტერესებულ პირებს აპლიკაციის შევსების წესსა და  სტუდენტთა შერჩევის პროცედურებზე ესაუბრა.
დამსწრე საზოგადოებამ იმ სტუდენტთა პრეზენტაციაც მოისმინა, რომლებიც გასულ წელს გერმანიაში პრაქტიკაზე იმყოფებოდნენ.
შეხვედრის ბოლოს ნაჩვენები იქნა დოკუმენტური ფილმი ფრანკფურტის ინტეგრაციულ სკოლაში მიმდინარე სასწავლო პროცესის შესახებ.

Informational Meeting for those who wish to take internship in Germany
On October 19, 2016 Iakob Gogebashvili Telavi State University International Relations Office carried out informational meeting for those who wish to take internship in Germany.
One-month manufacturing practice at Frankfurt Integrative School in the field of inclusive education will be available for TeSaU students of the faculty of Educational Sciences.
Head of International Relations Office, Tamar Aslanishvili spoke about application filling and student selection procedures.
Attendees also listened to the presentation of those students who visited Germany last year.
A documentary film depicting study process at Frankfurt Integrative School was displayed   at the end of the meeting.