რუსეს უნივერსიტეტის წარმომადგენლები თესაუ-ში
ბულგარეთის,  ანგელ კანჩევის სახელობის რუსეს უნივერსიტეტის წარმომადგენლები,  ტემპუსის საერთაშორისო პროექტის -ერასმუს+ - გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში,  1 ივნისს,  იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში,   იმყოფებოდნენ.
ბულგარელმა პროფესორებმა თესაუ-ს ზუსტ და საბუნებისმეტყველო  მეცნიერებათა ფაკულტეტის აკადემიურ პერსონალთან და სტუდენტებთან    პრეზენტაცია  რუსეს უნივერსიტეტის   საგანმანათლებლო, საერთაშორისო პროგრამების და მიმდინარე პროექტების შესახებ გამართეს.  სტუმრებმა ქალაქ რუსეს დაარსების ისტორიის,  კულტურის და ღირსშესანიშნაობების შესახებაც ისაუბრეს.
საერთაშორისო პროექტის - ერასმუს+  -აკადემიური პერსონალის გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში, 12-18 მარტს, ბულგარეთის, რუსეს უნივერსიტეტში,  იაკობ გოგებაშვილის სახელობის  თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის  პროფესორები იმყოფებოდნენ.  აღნიშნულ უნივერსიტეტში  თესაუ-ს რამდენიმე სტუდენტიც სწავლობს. რუსეს უნივერსიტეტის წარმომადგენლები თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტს საპასუხო ვიზიტით სტუმრობდნენ.

Ruse University Representatives at TeSaU
On June 1, under the exchange programme of TEMPUS international project – Erasmus+, Iakob Gogebashvili Telavi State University hosted the representatives from Angel Kanchev University of Ruse, Bulgaria.
Bulgarian professors made a presentation about Ruse University educational, international programmes and ongoing projects for TeSaU academic staff and students of the faculty of Exact and Natural Sciences. The guests spoke about Ruse foundation history, its culture and sights as well.
Within the framework of the academic staff exchange programme of the international project – Erasmus+, Iakob Gogebashvili Telavi State University professors have been to Ruse University, Bulgaria on March 12-18. Some TeSaU students are getting education there by now. Ruse University representatives arranged a return visit to Telavi State University.