იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ვაჟ-ფრენბურთელთა გუნდმა(მწვრთნელი დავით ბეკერი) საქართველოს უმაღლესი სასწავლებლების ტურნირში მეორე ადგილი დაიკავა.
ტურნირი წრიული სისტემით, ორ ქვეჯგუფში მიმდინარეობდა. საკუთარ ქვეჯგუფში თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის გუნდმა ექვსი თამაშიდან ხუთში გამარჯვება მოიპოვა.
ფინალურ შეხვედრაში, რომელიც 2ივლისს გაიმართა, თელაველი სპორტსმენები, საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის ფრენბურთელებთან დამარცხდნენ. შესაბამისად, თელავის უნივერსიტეტის გუნდი ვერცხლის მედლებითა და სიგელებით დაჯილდოვდა.

TeSaU Success in Volleyball
Iakob Gogebashvili Telavi State University volleyball player’s team (instructor – Davit Bekeri) got the second place in the tournament of Georgian Higher Educational Institutions.
The tournament took place in two sub-groups. Telavi State University team succeeded in five games from six.
Final meeting that was arranged on July 2, Telavi sportsmen were defeated by the Georgian Technical University volleyball-players. Accordingly, Telavi State University team members were awarded with silver medals and certificates.