იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში ხორვატიის ქალაქ პოჟეგას უნივერსიტეტის წარმომადგენლები იმყოფებიან.
უცხოელი სტუმრები 27 სექტემბერს თესაუ-ს საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის წარმომადგენლებს, აგრარულ მეცნიერებათა ფაკულტეტის დეკანს, სტუდენტებს და პროფესორ-მასწავლებლებს შეხვდნენ.
ხორვატიის უნივერსიტეტის აგრარული მიმართულების პროფესორებმა პარტნიორი თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სტუდენტებს ინფორმაცია ხორვატიის ისტორიის, კულტურის და პოჟეგას უნივერსიტეტის საგანმანათლებლო პროგრამების შესახებ მიაწოდეს. თესაუ-ს პროფესორ-მასწავლებლებს პოჟეგას უნივერსიტეტში მობილობასთან და მის ვადებთან დაკავშირებით მიეწოდათ ინფორმაცია.
თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის პატრნიორი ხორვატიის რესპუბლიკის ქალაქ პოჟეგას უნივერსიტეტი თესაუ-ს აგრარულ მეცნიერებათა ფაკულტეტის მევენახეობა-მეღვინეობის სპეციალობის სტუდენტებს და პროფესორ-მასწავლებლებს ერთი წლის განმავლობაში უმასპინძლებს.
პროექტის აქტივობებს, რომლებიც 2017-2018 აკადემიური სასწავლო წლის განმავლობაში განხორციელდება, ერასმუს+ -ის ფარგლებში, ევროკომისია დააფინანსებს.

Visit of Pozega Polytechnic staff at TeSaU
Iakob Gogebashvili Telavi State university is hosting the academic staff of Pozega Polytechnic University.
Guest professors visited TeSaU on 27th of September and met the representatives of International Relations Office , Dean of the faculty of Agriculture, faculty academic staff and students.
Academic staff of Pozega university made the presentation of their university and informed students about the history and culture of Croatia and educational programs at Pozega university.  TeSaU professors were informed about the terms and conditions of competition to use the opportunity of exchange program.
Telavi State University and Pozega Polytechnic University will host each other academic staff for 2017-2018 study year.      Project activities will be financed by EU in the frame of Erasmus + program.