ჩინეთის მთავრობის სტიპენდიები
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსა და ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკის განათლების სამინისტროს შორის გაფორმებული განათლების სფეროში თანამშრომლობის შესახებ შეთანხმების ფარგლებში, ჩინეთის მთავრობა გამოყოფს 20 სრულ სტიპენდიას ქართველი სტუდენტებისთვის.
სასტიპენდიო პროგრამაში ჩართულია ჩინეთის 279 უნივერსიტეტი. ჩინეთის მთავრობის სტიპენდიები მოიცავს საბაკალავრო, სამაგისტრო, სადოქტორო და სამეცნიერო (მკვლევარი, უფროსი მკვლევარი-General Scholar, Senior Scholar) პროგრამებს შემდეგ მიმართულებებში: მეცნიერება, ინჟინერია, სოფლის მეურნეობა, მედიცინა, ეკონომიკა, სამართალი, მენეჯმენტი, განათლება, ისტორია, ლიტერატურა, ფილოსოფია და სახვითი ხელოვნება (http://www.csc.edu.cn/laihuahttp://www.campuschina.org).
დეტალური ინფორმაცია ჩინეთის მთავრობის სტიპენდიასთან დაკავშირებულ საკითხებზე (კანდიდატის კრიტერიუმები, საბუთების ნუსხა, სააპლიკაციო პროცესი და ა.შ.) შეგიძლიათ იხილოთ შემდეგ ბმულებზე:

Chinese Government Scholarships
Under the agreement of cooperation between the Ministry of Education and Science of Georgia and the Ministry of Education of the People’s Republic of China, the Chinese Government has set up 20 full scholarship programs for Georgian students. 279 Chinese universities are involved in the scholarship program. Chinese Government Scholarships cover bachelor, master’s, doctoral and research (General Scholar, Senior Scholar) programs in the following fields: Science, Engineering, Agriculture, Medicine, Economics, Law, Management, Education, History, Literature, Philosophy and Fine Arts (http://www.csc.edu.cn/laihua; http://www.campuschina.org).
Detailed information regarding Chinese Government Scholarship Programs (candidate criteria, list of documents, application package, etc.) are given on the links: