C ჰეპატიტის სკრინინგის აქცია თესაუ-ში
საქართველოს შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის სამინისტრომ დაიწყო C ჰეპატიტის ელიმინაციის პროგრამის პირველი ეტაპი, რომლის მიზანია საქართველოში C ჰეპატიტით გამოწვეული ავადობის, სიკვდილიანობისა და ინფექციის გავრცელების შემცირება.
აღნიშნული პროგრამის ფარგლებში, დაავადებათა კონტროლის ეროვნული ცენტრის ორგანიზებით, მუნიციპალიტეტებში მოეწყობა უფასო სკრინინგის აქციები.
C ჰეპატიტის სკრინინგის აქცია იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში გაიმართება 22 დეკემბერს, 10:00 საათიდან 15:00 საათამდე (თესაუ-ს I სართული, მე-18 აუდიტორია).

Screening of Hepatitis C at Tesau
The Ministry of Labor, Health and Social Affairs of Georgia launched the first stage of Hepatitis C elimination program that aims to decrease death rate and infection circulation caused by Hepatitis C in Georgia.
Under the abovementioned program, the National Center for Disease Control and Public Health is organizing free screening actions in Municipalities.
Hepatitis C screening action is taking place at Iakob Gogebashvili Telavi State University on December 22nd, from 10:00 to 15:00 (Tesau floor I, room #18).