ტრენინგები დაინტერესებული პირებისათვის
თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ჰორიზონტი ევროპას საგრანტო ოფისი გთავაზობთ ტრენინგების მორიგ სერიას, რომლის მიზანია უნივერსიტეტის აკადემიური პერსონალის ჰორიზონტი ევროპას კონკურსებში მონაწილეობის ხელშეწყობა, საერთაშორისო ხილვადობის გაზრდა და საერთაშორისო კვლევით კონსორციუმებში ჩართულობის გაძლიერება.
ტრენინგები მოიცავს სამ ძირითად მიმართულებას:
1. ORCID პროფილის შექმნა და ოპტიმიზაცია საერთაშორისო პროფესიული ხილვადობის გასაზრდელად;
2. ევროკომისიის დაფინანსებისა და ტენდერების პორტალის (Funding & Tenders Portal) გამოყენება ჰუმანიტარული და სოციალური მეცნიერებების მიმართულებით: კონკურსების მოძიება, მკვლევრის ინდივიდუალური პროფილის შექმნა და პარტნიორების ძიება;
3. ჰორიზონტი ევროპას საპროექტო განაცხადის ფორმების მომზადების პრაქტიკული სწავლება, განსაკუთრებული ყურადღება გამახვილდება მე-2 კლასტერის - კულტურა, შემოქმედებითობა და ინკლუზიური საზოგადოება და ვაიდერას (WIDERA) მიმართულების კონკურსებზე.
გაიცემა სერტიფიკატები.
ტრენინგების ჩატარების თარიღი: 23, 24, 27 ივლისი - 12:00 საათი
ჩატარების ადგილი: ჰორიზონტი ევროპას საგრანტო ოფისი დამატებითი ინფორმაციისა და ტრენინგებზე რეგისტრაციისათვის გთხოვთ მოგვმართოთ ჰორიზონტი ევროპას საუნივერსიტეტო საგრანტო ოფისს.

The Horizon Europe Grant Office of Telavi State University is pleased to offer a new series of training sessions aimed at supporting the participation of the University's academic staff in Horizon Europe calls, increasing international visibility, an
The training series will cover three main areas:
1.     Creation and optimization of ORCID profiles to enhance international professional visibility;
2.     Practical use of the EUs Funding & Tenders Portal in the fields of Humanities and Social Sciences, including identifying relevant calls, creating an individual researcher profile, and searching for project partners;
3.     Practical training on Horizon Europe proposal application forms, with particular focus on calls under Cluster 2 – Culture, Creativity and Inclusive Society and WIDERA.
Training dates: 23, 24 and 27 July at 12:00pm
Venue: Horizon Europe Grant Office, Telavi State University
For additional information and registration for the training sessions, please contact the University Horizon Europe Grant Office.