საერთაშორისო კონფერენცია-,,ტურიზმის განვითარების პერსპექტივები საქართველოში და მსოფლიო გამოცდილება“
საქართველოს ტურიზმის ეროვნული ადმინისტრაციის კვლევებისა და დაგეგმვის სამმართველოს ორგანიზებით, 2016 წლის 15 აპრილს ჩატარდება საერთაშორისო კონფერენცია თემაზე: ,,ტურიზმის განვითარების პერსპექტივები საქართველოში და მსოფლიო გამოცდილება.“
კონფერენციაში მონაწილეობის მიღება შეუძლიათ უცხოეთში და საქართველოში აკრედიტებული უმაღლესი სასწავლებლების  ბაკალავრიატის, მაგისტრატურის და დოქტორანტურის სტუდენტებს. ასევე, პროფესიულ სასწავლებლებსაც. ნაშრომი  უნდა ეხებოდეს ზოგადად ტურიზმს ან ტურიზმის რომელიმე სფეროს. უპირატესობა მიენიჭება ღვინის ტურიზმის და შიდა ტურიზმის სტიმულირების მიმართულებებს, ასევე, საქართველოს ტურიზმის განსავითარებლად წარმოდგენილ ინოვაციურ იდეებს.
კონფერენციის მიზანია ხელი შეუწყოს უნივერსიტეტებისა და საქართველოს ტურიზმის ეროვნული ადმინისტრაციის თანამშრომლობის გაძლიერებას და სტუდენტების ჩართულობის ამაღლებას ქვეყანაში ტურიზმის განვითარების საკითხებში.

International Conference – “Tourism Development Perspectives in Georgia and World Experience”
The international student conference “Tourism Development Perspectives in Georgia and World Experience“, organized by Research and Planning Department of Georgian National Tourism Administration, will be held on April 15, 2016.
The conference is open to bachelor, master and doctoral students of accredited universities in Georgia and abroad, students from vocational institutions as well. Topic should cover tourism industry in general, or any category of it. Preference will be given to the topics depicting: Wine Tourism, Domestic Tourism stimulation methods and innovative ideas for tourism development.
The purpose of the conference is to promote collaboration between the GNTA and the universities and stimulation of the participation of students in the development of the tourism industry. The conference will allow students to conduct individual research and propose innovative ideas to the main tourism policy-making organization.