ინფორმაცია აქტიური ვაკანსიების შესახებ
განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს ეროვნული სასწავლო გეგმების დეპარტამენტი აქვეყნებს  საქართველოს შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის სამინისტროს სსიპ სოციალური მოსახურების სააგენტოს დასაქმების პროგრამების დეპარტამენტის მიერ საშუამავლო მომსახურების გასაწევად დამსაქმებლებისგან მოწოდებულ   ინფორმაციას  აქტიური ვაკანსიების შესახებ.
ვაკანსიით დაინტერესებული პირი, იმისთვის, რომ მონაწილეობა მიიღოს დამსაქმებლის მიერ ორგანიზებულ შერჩევის პროცესში, აუცილებელია რეგისტრირებული იყოს შრომის ბაზრის მართვის საინფორმაციო სისტემაში ( www.worknet.gov.ge) და მასზე გაიცეს ,,სამუშაოს მაძიებლის საგზური“ სოციალური მომსახურების სააგენტოს დასაქმების პროგრამების დეპარტამენტის, ან მოქალაქის საცხოვრებელი ადგილის მიხედვით, სააგენტოს ტერიტორიული ერთეულის მიერ.
დამატებითი ინფორმაციის მისაღებად, საკონტაქტო პირად განსაზღვრულია დასაქმების პროგრამების დეპარტამენტის თანამშრომელი თემურ ჯგერენაია.

Information about Active Vacancies
Department of National Curriculum of the Ministry of Education and Science publishes information about active vacancies given by LEPL Social Service Agency Department of Career Programmes for doing mediatorial service to the employers.
For participating in selection procedure organized by the employer the person, interested in a vacant position, should be registered on labor market management informational portal (www.worknet.gov.ge) and given “job seeker pass” by Social Service Agency Department of Career Programmes, according to the citizen’s residential place, or by the Agency territorial unit.
The contact person for getting additional information is Career Programmes Department employee Temur Jgerenaia.