უნგრეთის მთავრობის სასტიპენდიო პროგრამა
უნგრეთის მთავრობის ადამიანური რესურსების სამინისტროსა და საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში, უნგრეთის მთავრობის მიერ გამოცხადდა სასტიპენდიო პროგრამა 2016-2017 სასწავლო წლისთვის.
აღნიშნული პროგრამის ფარგლებში, უნგრეთის მხარე ქართულ მხარეს სთავაზობს სრულ და ნაწილობრივ სასწავლო სტიპენდიას 50 ქართველი სტუდენტისთვის საბაკალავრო, სამაგისტრო და სადოქტორო პროგრამებზე.
საბუთების მიღება იწარმოებს პარალელურ რეჟიმში, როგორც განათლების და მეცნიერების სამინისტროში შემდეგ ელექტრონულ მისამართებზე: abaramia@mes.gov.ge და rjobava@mes.gov.ge , ასევე – სააპლიკაციო ბმულზე.
დამატებითი ინფორმაციისთვის მიმართეთ თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურს.

Hungarian Government Scholarship Programme
A call for scholarship programme 2016-2017 was announced by the Hungarian Government under the exchange programme of the Ministry of Human Capacities of Hungarian Government and the Ministry of Education and Science of Georgia.
Within the abovementioned programme, Hungarian side is offering Georgian one a study allowance for 50 Georgian students on full and part time Bachelor, Master and Doctoral programmes.
Application documents can be submitted to the Ministry of Education and Science of Georgia via the following emails: abaramia@mes.gov.ge and rjobava@mes.gov.ge, as well as via the application link.