ახალი აკადემიური და კვლევითი პროექტი თესაუ-ში
იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში ახალი აკადემიური და კვლევითი პროექტი- ,,თანამედროვე კვლევითი პრაქტიკის გაძლიერება რეგიონულ სასოფლო სამეურნეო ინსტიტუტებში“-განხორციელდება.
პროექტის ბენეფიციარები არიან:  შოთა რუსთაველის ბათუმის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტი და სამცხე-ჯავახეთის სახელმწიფო უნივერსიტეტი.
აღნიშნული პროექტის ფარგლებში, 17 დეკემბერს, 12 საათზე, თელავის სახელმწიფო უნივერიტეტში (სააქტო დარბაზი) თესაუ-ს აგრარულ მეცნიერებათა ფაკულტეტის პროფესორ-მასწავლებლებისთვის, სტუდენტებისთვის და სხვა დაინტერესებული პირებისთვის საინფორმაციო შეხვედრა გაიმართება.
პროექტს საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტი (GIPA),  თანამონაწილე პარტნიორებთან: CENN და PMC RC-სთან და ევროკავშირთან ერთად ახორციელებს.

A New Academic and Research Project at Tesau
A new academic and research project – “Reinforcement of Modern Research Practice in Regional Rural Institutions” will be implemented at Iakob Gogebashvili Telavi State University.
The project beneficiaries are: Shota Rustaveli Batumi State University, Iakob Gogebashvili Telavi State University and Samtskhe-Javakheti State University.
On December 17, 12:00 under the abovementioned project an informational meeting will be arranged at Telavi State University for Tesau professor-teachers of the faculty of Agrarian Sciences, students and other people interested in that project as well.
The project is realized by Georgian Institute of Public Affairs (GIPA) together with co-partners –CENN, PMC RC and EU.