სამაგისტრო პროგრამები საფრანგეთში
საქართველოს უმაღლესი სასწავლებლების ბაკალავრიატის დამამთავრებელი კურსებისა და მაგისტრატურის სტუდენტებისათვის განათლების საერთაშორისო ცენტრმა ახალი სასტიპენდიო პროგრამა „სამაგისტრო პროგრამები საფრანგეთში 2016-2017“ გამოაცხადა. საქართველოს უმაღლესი სასწავლებლების ბაკალავრიატის დამამთავრებელი კურსებისა და მაგისტრატურის სტუდენტებისათვის განათლების საერთაშორისო ცენტრმა ახალი სასტიპენდიო პროგრამა „სამაგისტრო პროგრამები საფრანგეთში 2016-2017“ გამოაცხადა.
პროგრამის მიზნობრივ ჯგუფს წარმოადგენენ განათლების, ინჟინერიის, საბუნებისმეტყველო , სოციალურ, ჰუმანიტარულ, აგრარულ მეცნიერებათა, სამართლის , არქიტექტურის , საჯარო მმართველობის , მენეჯმენტის მიმართულების სტუდენტები.
პროგრამის პრეზენტაცია იაკობ გოგებაშვილის სახელობის სახელმწიფო უნივერსიტეში 28 იანვარს, 12 საათზე შედგება.
მონაწილეობის მსურველთა შერჩევა 11იანვრიდან 11 თებერვლამდე მოხდება.
განათლების საერთაშორისო ცენტრი საქართველოს მთავრობის ადმინისტრაციის საჯარო სამართლის იურიდიულ პირს წარმოადგენს და საქართველოს მოქალაქეებისათვის საზღვარგარეთ განათლების მიღების ხელშეწყობას უზრუნველყოფს.

MA Programmes in France
International Education Center announces a new scholarship programme – “MA Programmes in France 2016-2017” for BA fourth course and MA students from Georgian Higher Educational Institutions.International Education Center announces a new scholarship programme – “MA Programmes in France 2016-2017” for BA fourth course and MA students from Georgian Higher Educational Institutions.
The target group of the programme is students of the fields of Education, Engineering, Natural Sciences, Social Sciences, Humanities, Agrarian Sciences, Law, Architecture, Public Administration, Management.
Presentation of the abovementioned programme is taking place at Iakob Gogebashvili Telavi State University on January 28, 12:00.
Applicants will be selected from January 11 to February 11.
International Education Center represents the Legal Entity of Public Law of Georgian Government Administration. The center provides unique opportunity for Georgian citizens to obtain education in world’s leading institutions For details, please, visit:http://iec.gov.ge/4268