თესაუში ჩარიცხულ სტუდენტთა საყურადღებოდ!
ბაკალავრიატის მეორე, მესამე და მეოთხე და აგრეთვე მაგისტრატურის პირველ და მეორე კურსის სტუდენტებისთვის ცხადდება კონკურსი გერმანიის გეიზენჰაიმის უნივერსიტეტში ერაზმუს+ 10 თვიან სასტიპენდიო პროგრამაზე “საერთაშორისო ღვინის ბიზნესის” მიმართულებით.
ვრცლად
2019-11-28
პროექტი INTEGRITY -ის ფარგლებში, ტარდება ტრენინგები თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სტუდენტებისთვის, აკადემიურ წერაში. ტრენინგი განკუთვნილია ნებისმიერი სტუდენტისთვის, ჩატარების გრაფიკის მიხედვით. იმ შემთხვევაში, თუ სტუდენტი დასწრებას მისი ფაკულტეტისთვის განკუთვნილ დროს ვერ მოახერხებს, მას შეუძლია დაესწროს ტრენინგს, სხვა ფაკულტეტის სტუდენტებთან ერთად . ტრენინგის ხანგრძლივობაა 3 საათი, რომელიც გადანაწილდება 3 დღეზე.
2019-05-13
2019-2020 სასწავლო წლისთვის იტალიის საგარეო საქმეთა და საერთაშორისო თანამშრომლობის სამინისტრო (MAECI) აცხადებს საგრანტო კონკურსს უცხოელი  და საზღვარგარეთ მცხოვრები იტალიელი მოქალაქეებისათვის. კონკურსის მიზანია: მჭიდრო საერთაშორისო კავშირების დამყარების ხელშეწყობა კულტურის, მეცნიერებისა და ტექნოლოგიის დარგში; იტალიური ენისა და კულტურის პოპულარიზაცია. გრანტები გაიცემა შემდეგი მიმართულებებით: სამაგისტრო და სადოქტორო პროგრამები, ხელოვნების, მუსიკისა და ცეკვის კურსები, იტალიის კვლევით დაწესებულებებში სამეცნიერო კვლევის განხორციელება, იტალიური ენისა და კულტურის კურსები.
2019-04-15
საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახური, გაზაფხულის სემესტრისთვის, აცხადებს კონკურსს, ერასმუს+ გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში, სასწავლო პროცესში ჩართული აკადემიური პერსონალისთვის. შერჩეული კონკურსანტები გაემგზავრებიან იტალიის ტუშას უნივერსიტეტში, შემდეგი მიმართულებით:
2019-03-05
საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახური აცხადებს კონკურსს ერასმუს+ გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში აკადემიური პერსონალისთვის 2018-2019 სასწავლო წლისთვის შემდეგ უნივერიტეტებში:
თესაუ-ში მიმდინარეობს Erasmus+  -ის საგრანტო პროექტის- CBHE Programme-ის საგრანტო პროექტის - ,,PRINTEL’’-585760-EPP-1-2017-1-AM-EPPKA2-CBHE-JP-„ცვლილება საკლასო ოთახში: ინოვაციური სწავლებისა და სწავლის ხელშეწყობა, აღმოსავლეთ პარტნიორობის ქვეყნებში სტუდენტის სწავლის გამოცდილების გაღრმავების მიზნით".
2019-01-17
თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახური, ერაზმუს+ გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში, აცხადებს კონკურსს აკადემიური პერსონალისთვის.
2019-01-03
თურქეთის სამეცნიერო და ტექნოლოგიური კვლევის საბჭო (TUBITAK) აცხადებს სასტიპენდიო პროგრამას - ,,საერთაშორისო სტიპენდია გამოჩენილი მკველვარებისთვის“. აღნიშნული პროგრამა განკუთვნილია საერთაშორისო სამუშაო გამოცდილების მქონე მაღალკვალიფიციური მკვლევარებისთვის, რომელიც მათ საშუალებას აძლევს, განახორციელონ კვლევა თურქეთის წამყვან აკადემიურ, ინდუსტრიულ ან საჯარო დაწესებულებაში.
2018-12-07
საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახური აცხადებს კონკურსს ერასმუს+ გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში, აკადემიური პერსონალისთვის,  2018-2019 სასწავლო წლისთვის, შემდეგ უნივერიტეტებში:
2018-12-06
5 დეკემბერს, 11:00 საათზე, ,,ერასმუს+“ გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში,  გაიმართება გასაუბრება აღნიშნული პროგრამის მონაწილე  თესაუს სტუდენტებთან.
2018-11-01
2018 წლის 6 ნოემბერს, 12:00 საათზე, თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის  სხდომათა დარბაზში გაიმართება საინფორმაციო შეხვედრა საგანმანათლებლო  გაცვლით პროგრამებთან დაკავშირებით, ამერიკის  შეერთებულ  შტატებში.
2018-09-06
თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში ერასმუსსაერთაშორისო პროექტი PRINTeL- ხორციელდება.
2018-07-25
2018-02-21
იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის  საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახური აცხადებს კონკურსს ერასმუს +  და მევლანას პროექტების ფარგლებში, სტუდენტთა და აკადემიური პერსონალისთვის, შემოდგომის სასწავლო  სემესტრის თურქეთის, იტალიისა და სებერძნეთის უნივერსიტეტებში გასატარებლად.
2018-01-10
სამშაბათს, 3 ოქტომბერს, 13:00 საათზე, თესაუ-ს საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახური ჩაატარებს საინფორმაციო შეხვედრას, ერასმუს + გაცვლით პროგრამასთან დაკავშირებით.
პროგრამა  მოიცავს სტუდენტთა და აკადემიური პერსონალის მობილობას ტუშას (იტალია) და პოჟეგას (ხორვატია) უნივერსიტეტებში.

Within the framework of the INTEGRITY project trainings in academic writing are being conducted for Telavi State University students. The training is intended for any student according to the schedule. If the student does not attend the training during the period provided by the faculty, he or she will be able to attend it together with the students from another faculty. The duration of the training is 3 hours that is allotted for 3 days. 2019-05-13
The Ministry of Foreign Affairs and International Cooperation (MAECI) offers grants in favor of foreign citizens not residing in Italy and Italian citizens living abroad (IRE) for the academic year 2019-2020 in order to foster international cultural, scientific and technological cooperation, to promote Italian language and culture and to support Italy’s economic system in the world (According to Law 288/55 and its subsequent changes and additions). 2019-04-15
International Relations Office, within the framework of Erasmus+ Exchange Programme, is announcing a call for academic staff for the spring semester. Selected applicants will depart to the University of Tuscia (Italy). The fields are as follows: 2019-03-05
Telavi State University International Relations Office, under Erasmus+ exchange program, is announcing a call for academic staff. According to the call, academic staff has an opportunity to depart to the following universities for 2018-2019: Erasmus+ CBHE Programme grants project – “PRINTeL”-585760-EPP-1-2017-1-AM-EPPKA2-CBHE-JP- “Change in Classroom: Promoting Innovative Teaching & Learning to Enhance Student Learning Experience in Eastern Partnership Countries” is being implemented at TeSaU. 2019-01-17
Telavi State University International Relations Office, under Erasmus+ exchange program, is announcing a call for academic staff. 2019-01-03
Scientific and Technological Research Council of Turkey (TUBITAK) announces a call for the fellowship programme titled "International Fellowship for Outstanding Researchers" that targets highly-qualified researchers possessing international work experience and aims to encourage them to conduct their research in a leading academic, industrial or public institution in Turkey. 2018-12-07
Under the Erasmus+ exchange program, Iakob Gogebashvili Telavi State University International Relations Office is announcing a call for the academic staff. The contest is announced for the academic year 2018-2019 in the following universities: 2018-12-06
Within the framework of “Erasmus+” exchange program, an interview with the abovementioned program participant TeSaU students is holding on December 5th, 11:00. 2018-11-01
Informational meeting concerning educational exchange programs in the United States of America is holding at Telavi State University on November 6th, 2018. 2018-09-06
Erasmus+ international project PRINTeL is being implemented at Telavi State University. 2018-07-25
Erasmus+ international project PRINTeL is being implemented at Telavi State University. 2018-02-21
more
2018-01-10
TeSaU International Relations office will held the meeting about the Erasmus + Exchange programs on October 3, Tuesday at 13:00. Campus 1, Floor 1, Tempus room . Program concerns the mobility of students and academic staff at Tuscia University (Italy and Pozega Polytechnic (Croatia). <<<1>>> |