პირველი საინფორმაციო შეხვედრა და ტრენინგი თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის მკვლევრებისათვის: „ევროკავშირის კვლევისა და ინოვაციების დაფინანსების ჩარჩო პროგრამა „ჰორიზონტი ევროპა“
2022 წლის 28 აპრილს, თესაუს Horizon Europe-ის საგრანტო ოფისის კოორდინატორმა პირველი საინფორმაციო შეხვედრა და ტრენინგი ჩაატარა უნივერსიტეტის ადმინისტრაციულ და აკადემიურ პერსონალთან და დოქტორანტებთან. შეხვედრაზე, დამსწრე აუდიტორიამ მიიღო ინფორმაცია ევროკავშირის კვლევისა და ინოვაციების დაფინანსების ერთ-ერთი უმსხვილესი ჩარჩო პროგრამის „ჰორიზონტი ევროპა“-ს შესახებ.  შეხვედრა მოიცავდა: „ჰორიზონტი ევროპა“-ს პროგრამის მოკლე მიმოხილვას (თითოეული სვეტი შესაბამისი დაფინანსების სქემებით) და ტრენინგის ევროკავშირის მიერ გამოცხადებული სამეცნიერო საგრანტო კონკურსების მოძიების საკითხზე.

The first informational meeting and training for Telavi State University researchers: "European Union Research and Innovation Funding Framework Programme "Horizon Europe"
On April 28, 2022 Horizon Europe grant office coordinator conducted the first informative session and training for Telavi State University administrative and academic staff and PhD students. The participants were informed about the funding opportunities of Horizon Europe - EU’s key research and innovation framework program. The session covered the following topics the following topics: general overview of Horizon Europe (funding opportunities in each pillar) and searching for the calls under Horizon Europe.