ტრენინგი: „COST-ის მიმდინარე პროექტებში ჩართვისათვის საჭირო პროცედურები: e-cost პლატფორმაზე რეგისტრაცია/ ანგარიშის შექმნა“
2022 წლის 4 აგვისტოს, თესაუს Horizon Europe-ის საგრანტო ოფისის კოორდინატორმა ჩაატარა ტრენინგი უნივერსიტეტის იმ აკადემიურ პერსონალთან, ვინ დაინტერესებულია „ჰორიზონტი ევროპა“-ს მეცნიერებისა და ტექნოლოგიების  სფეროში ევროპული თანამშრომლობის ასოციაციის პროგრამებით (COST Actions). ტრენინგი მოიცავდა შემდეგ ორ საკითხს: 1. COST-ის უკვე არსებულ, მიმდინარე პროექტებში ჩართვისათვის საჭირო პროცედურები; 2. e-cost პლატფორმაზე რეგისტრაცია/ ანგარიშის შექმნა.

The first informational meeting and training for Telavi State University researchers: "European Union Research and Innovation Funding Framework Programme "Horizon Europe"
On August 4, 2022 Horizon Europe grant office coordinator conducted a training session for  Telavi State University researchers who are interested in participating in COST Actions. The training covered the following topics: 1. Procedures for joining an existing COST Action; 2. Opening an account on COST Association online platform (e-COST).