ერასმუს+ პროგრამის ფარგლებში სტუდენტებისათვის კონკურსი ცხადდება
იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა ფაკულტეტის ინგლისური ფილოლოგიის სტუდენტებისათვის ესპანეთში გასამგზავრებლად კონკურსი ცხადდება. კონკურსში გამარჯვებული ორი სტუდენტი, ,,ერასმუს+“ პროგრამის ფარგლებში, ხაენის უნივერსიტეტში, 2023-2024 წლის შემოდგომის სემესტრში ისწავლის. პროგრამაში მონაწილეობა ინგლისური ფილოლოგიის სპეციალობის ბაკალავრიატის საფეხურის ყველა კურსის და მაგისტრატურის საფეხურის I კურსის სტუდენტებს შეუძლიათ. საბუთების მიღება, უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურში, მიმდინარე წლის 10 აპრილიდან დაიწყება.
დაინტერესებულმა პირებმა უნდა წარადგინონ შემდეგი დოკუმენტები.
1. ნიშნების ფურცელი (სასწავლო ბარათის ასლი);
2. პასპორტის ან პირადობის მოწმობის ასლი;
3. CV europass  https://europa.eu/europass/eportfolio/screen/cv;
4. განცხადება (განცხადების ფორმა გადაეცემათ საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურში);
5. სამოტივაციო წერილი.
კონკურსი ჩატარდება ორ ეტაპად. 20 აპრილი - ინგლისური ენის გამოცდა, დასაწყისი 12 საათზე. 26 აპრილი - გასაუბრება კომისიასთან, რომელშიც უცხოელი სპეციალისტიც არის ჩართული. რეგისტრაციის ბოლო ვადაა, მიმდინარე წლის 18 აპრილი.

A competition for students within the Erasmus+ programme is announced
A competition is announced for Telavi State University students of the Faculty of Humanities (specialty - English Philology) to travel to Spain. The two winner students will study at the University of Jaen in the autumn semester of 2023-2024 within the framework of the "Erasmus+" programme. Participation in the programme is open to Bachelor students of any course and the first year Master students with the specialty of English Philology. Submission of documents will start from April 10, 2023 at TeSaU International Relations Office.
Applicants should submit the following documents:
1. Sheet of marks (copy of a study card);
2. Copy of passport or identity card;
3. CV Europass https://europa.eu/europass/eportfolio/screen/cv;
4. Application (the application form will be sent to the International Relations Office);
5. Cover letter.
The competition will be held in two stages. April 20 - English language test, starting at 12 o'clock. April 26 - interview with the commission, in which a foreign specialist is also involved. The deadline for registration is April 18.