თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში საერთშორისო პროექტების რაოდენობა გაიზარდა
ერასმუს+ის პროგრამის ფარგლებში,  იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტი ევროკომისიის მიერ დაფინანსებულ კიდევ რამდენიმე პროექტში ჩაერთვება.  ევროკავშირის საგრანტო პროგრამა,   საქართველოში ექვს პროექტს დააფინანსებს. აქედან ოთხ პროექტში,  თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტიც  მონაწილეობს.
პროექტების განხორციელების პროცესში, უნივერსიტეტს, პარტნიორობას,  საქართველოსა და საზღვარგარეთის ქვეყნების წამყვანი უმაღლესი სასწავლებლები გაუწევენ. მოწონებული პროექტები აგრარული და  საგანმანათლებლო მიმართულებისაა. მათი განხორციელება უნივერსიტეტში 2019  წლის შემოდგომიდან დაიწყება.
საერთაშორისო პროექტების რაოდენობის ზრდა, უნივერსიტეტს ინტერნაციონალიზაციასა და შემდგომ განვითარებაში ეხმარება,_ განაცხადა თსუ-ს რექტორმა, ირმა შიოშვილმა.
ევროკომისიის მიერ დაფინანსებული პროექტების რაოდენობის მიხედვით, თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, საქართველოს უმაღლეს სასწავლებლებს შორის,  ლიდერის პოზიციას ინარჩუნებს.

Number of International Projects is increased at Telavi State University
In the framework of Erasmus+ programme, Iakob Gogebashvili Telavi State University will be involved in several more projects funded by European Commission. EU grants programme will finance six projects in Georgia and Telavi State University will be involved in four of them.
During the projects implementation process, the leading higher educational institutions of Georgian and foreign countries will provide collaboration with TeSaU. The approved projects are in the agrarian and educational fields. Their implementation will take its start from autumn 2019.
Increased number of international projects contributes to the internationalization and further development of the University - mentioned TeSaU Rector, Irma Shioshvili.
According to the amount of EC-funded projects, Telavi State University keeps the leading position among the higher educational institutions of Georgia.