პირველი სამუშაო შეხვედრა Erasmus + ინსიტიტუციური განვითარების 2019 წლის საგრანტო კონკურსის გამარჯვებული პროექტისა „სწავლების ოპტიმიზაცია და აკადემიური ინკლუზია დისტანციური სწავლისა და სწავლების გამოყენებით“ (LoveDistance).
2020 წლის 24-27 თებერვალს გაიმართა პირველი სამუშაო შეხვედრა Erasmus + ინსიტიტუციური განვითარების 2019 წლის საგრანტო კონკურსის გამარჯვებული პროექტისა „სწავლების ოპტიმიზაცია და აკადემიური ინკლუზია დისტანციური სწავლისა და სწავლების გამოყენებით“ - LoveDistance.
შეხვედრას უმასპინძლა პროექტის კოორდინატორმა, პორტოს პოლიტექნიკურმა უნივერსიტეტმა.
შეხვედრის ნაწილი დაეთმო პროექტის ფინანსური და ადმინისტრაციული საკითხების გაცნობას კონსორციუმის წევრებისათვის, ასევე პროექტის ხარისხის შიდა მექანიზმების ინიცირებასა და პროექტის აქტივობების დისემინაციის საკითხების დაგეგმვას. სესიებს პროექტის კოორდინატორ უნივერსიტეტთან ერთად უძღვებოდნენ ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის წარმომადგენლები.
შეხვედრას ესწრებოდნენ ევროპული პარტნიორი უნივერსიტეტების წარმომადგენლები: პორტოს პოლიტექნიკური და ვიგოს უნივერსიტეტები,იბერო-ამერიკული უნივერსიტეტების ასოციაცია, კლუჟ-ნაპოკას ტექნიკური უნივერსიტეტი, ასევე პროექტში ჩართული ბენეფიციარი უნივერსიტეტები საქართველოდან და ისრაელიდან.
პროექტის მიზანია გააძლიეროს დისტანციური სწავლებისთვის საჭირო პროცედურები და მექანიზმები  საქართველოსა და ისრაელის უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში.

The kick off meeting of the Erasmus + CBHE project - Learning Optimization and Academic Inclusion via Equitativa Distance Teaching and Learning LoveDistance
24-27 February 2020, Polytechnic University of Porto hosted a kick off meeting of the Erasmus Plus CBHE project - Learning Optimization and Academic Inclusion via Equitativa Distance Teaching and Learning LoveDistance. Project aims to promote inclusive education in Israel and Georgia by widening access to higher education for potential and existing students.
The first consortium meeting was devoted to project financial and administrative tasks, also the project internal quality mechanisms were introduced. The final day of the meeting was dedicated to the dissemination strategy that will be implemented in the project life time.
The meeting were attended by the EU partner universities - Polytechnic University of Porto; University of Vigo; Ibero-American Universities Foundation (Funiber); Technical University of Cluj-Napoca as well as representatives from partner universities from Georgia and Israel.