თესაუში, პროექტი VITAGLOBAL-ის ფარგლებში, შეხვედრები გრძელდება
იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში ევროკომისიის მიერ დაფინანსებული პროექტი VITAGLOBAL-ის ფარგლებში, აქტივობები გრძელდება.
15 ოქტომბერს  შეხვედრა თესაუს  აგრარულ მეცნიერებათა ფაკულტეტის მევენახეობა- მეღვინეობის სპეციალობის  სტუდენტებთან გაიმართა, რომელზეც  სტუდენტებს   პროექტის  უკვე განხორციელებული და დაგეგმილი აქტივობები  გააცნეს.  ასევე,  განხილულ იქნა სილაბუსები, რომელიც პროექტის ფარგლებში,  მიკრობიოლოგიისა და ღვინის ტურიზმის მიმართულებით შეიქმნა.
შეხვედრის დასასრულს გაიმართა დისკუსია, რომელშიც მონაწილეობა  პროექტში  ჩართულმა აკადემიურმა  პერსონალმა და  სტუდენტებმა  მიიღეს.

Meetings under the Project VITAGLOBAL are proceeded at TeSaU
Activities within the framework of  EC funded project – VITAGLOBAL – are proceeded at Iakob Gogebashvili Telavi State University.
Meeting with the Viticulture-Oenology specialty students of  the faculty of Agrarian Sciences was carried out on October 15th. During the meeting, students were informed about the accomplished and planned activities under the project. Syllabuses made in the field of microbiology and wine tourism  were also emphasized.