უნგრეთის სასტიპენდიო პროგრამები
1 დეკემბერს, იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში,  უნგრეთის სტიპენდიების შესახებ ონლაინ შეხვედრა გაიმართა.
შეხვედრას  საქართველოში უნგრეთის ელჩის მოადგილე ანიკო ფარკაში უძღვებოდა, რომელიც   განათლების საერთაშორისო  ცენტრის პარტნიორი უნივერსიტეტების წარმომადგენლებს შეხვდა და  სასტიპენდიო  პროგრამასთან დაკავშირებულ  საკითხებზე,   სააპლიკაციო პროცესზე, უნგრეთის უნივერსიტეტების არჩევისა და აპლიკაციის წარდგენის ბოლო ვადების შესახებ ესაუბრა.
უნგრეთის სასტიპენდიო პროგრამებთან დაკავშირებით  („Stipendium Hungaricum“ 2021-2022 ),  საბუთების მიღება მიმდინარე თვეში დაიწყო  და  15 იანვრამდე გაგრძელდება .

Scholarship Programmes of Hungary
On December 1st, an online meeting was arranged at Iakob Gogebashvili Telavi State University concerning the scholarship programmes of Hungary.
The meeting was leaded by the Deputy Ambassador of Hungary to Georgia, Ms. Aniko Farkas. She met with the representatives of International Education Center partner universities and made a speech about scholarship programme related issues, application procedure, selection of Hungarian Universities and the deadlines for application submission.
Documentation submission procedure regarding “Stipendium Hungaricum“ 2021-2022 has started from December and the deadline for submission is January 15th.