საერთაშორისო პროექტის (LoveDistance) მონიტორინგის ჯგუფის ვიზიტი თესაუ-ში
2022 წლის 8 დეკემბერს ერაზმუს პლუსის ინსტიტუციური განვითარების პროექტის „სწავლების ოპტიმიზაცია და აკადემიური ინკლუზია დისტანციური სწავლისა და სწავლების გამოყენებით“ (LoveDistance) ფარგლებში იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო  სახელმწიფო უნივერსიტეტმა უმასპინძლა პარტნიორებს პორტუგალიიდან, ესპანეთიდან, ისრაელიდან და რუმინეთიდან.
ვიზიტი მიზნად ისახავდა პროექტის ფარგლებში განხორციელებული საპილოტე კურსების მონიტორინგს, დისტანციური სწავლების შესახებ გამოცდილების გაზიარებას, პროექტში ჩართული სტუდენტებთან თუ მასწავლებლებთან შეხვედრას, არსებულ გამოწვევათა შესახებ მსჯელობასა და გამოცდილების გაზიარებას. მონიტორინგის ჯგუფმა დაათვალიერა უნივერსიტეტ ონლაინ სწავლების ლაბორატორიაც, რომელიც პროექტის ფარგლებში აღიჭურვა.
პროექტი პორტოს ტექნოლოგიური უნივერსიტეტის კოორდინატორობით მიმდინარეობს და მისი  მიზანია  გააძლიეროს  დისტანციური  სწავლებისთვის  საჭირო  პროცედურები  და  მექანიზმები  უმაღლეს  საგანმანათლებლო  დაწესებულებებში.

The visit of the international project (LoveDistance) monitoring group to TeSaU
On December 8, 2022, within the framework of the Erasmus+ institutional development project “Learning Optimization and Academic Inclusion via Equitative Distance Teaching and Learning” (LoveDistance), Iakob Gogebashvili Telavi State University hosted partners from Portugal, Spain, Israel and Romania.
The purpose of the visit was to monitor pilot courses implemented within the framework of the project, to share experiences on distance learning, to meet with students and teachers involved in the project, to discuss existing challenges and share experiences. The monitoring group inspected the university online teaching laboratory, which was equipped within the project.
The project is coordinated by the Technological University of Porto and aims to strengthen the procedures and mechanisms needed for distance learning in higher educational institutions.