თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში ყაზახი სტუმრები იმყოფებოდნენ.
იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტს, ყაზახეთის რესპუბლიკის პავლოდარის პედაგოგიური და ევრაზიის ინოვაციური უნივერსიტეტების წარმომადგენლები ესტუმრნენ.
ყაზახეთის უნივერსიტეტების ბიზნეს ადმინისტრირების მაგისტრანტ სტუდენტებსა და პროფესორებს, თელავის სახელმწიფო უნივერიტეტის სოციალურ მეცნიერებათა, ბიზნესისა და სამართლის ფაკულტეტის პროფესორებმა ტრენინგები , ეკონომიკის, მენეჯმენტის და ბიზნესის თანამედროვე მიდგომების, ციფრული ტრანსფორმაცისა და ინოვაციის მიმართულებით ჩაუტარეს.
ტრენინგები, თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტს, პავლოდარის პედაგოგიურ უნივერსიტეტსა და ევრაზიის ინოვაციურ უნივერსიტეტს შორის გაფორმებული მემორანდუმის ფარგლებში მოეწყო.

Iakob Gogebashvili Telavi State University was visited by the representatives of Pavlodar Pedagogical University and Innovative University of Eurasia (the Republic of Kazakhstan).
Telavi State University professors of the Faculty of Social Sciences, Business and Law conducted trainings in modern approaches of economy, management and business, digital transformation and innovation to the master students of Business Administration and professors from Kazakhstan Universities.
The trainings were organized under the Memorandum signed between Telavi State University, Pavlodar Pedagogical University and Innovative University of Eurasia.